نظافت شرکت چیزی فراتر از تمیز نگه داشتن محیط کار و زیبایی آن است. در واقع نظافت محل کار با ایجاد یک محیط راحت و سالم، باعث افزایش راندمان کاری و سلامتی کارمندان، رضایت مشتریان و در نتیجه سودآوری بیشتر می­شود. اگر مدیر یک اداره و یا صاحب یک کسب و کار هستید، برای دستیابی به محل کار بسیار تمیز و آراسته نیاز به استخدام یک نیروی نظافت­چی کاربلد و زبده دارید. شرکت خدماتی نظافتی ریزه کار با توجه به اهمیت نظافت محل کار، آموزش­های لازم را به نیروهای خود داده است. پس از طریق تماس با این شرکت، از حضور نیروی نظافت­چی خانم یا آقا کاردان و متعهد برای نظافت محل کار خود، بهره­مند شوید.

خدمات نظافت محل کار تهران شرکت خدماتی نظافتی ریزه کار

چرا نظافت شرکت بسیار مهم است

برای همه مدیران موفق این واقعیت ثابت شده است که نظافت اداره و تمیز نگه داشتن همه بخش­های آن، در بهبود بهره وری کارکنان، سلامت آنها و رضایت مشتریان تجاری بسیار موثر است. به عنوان یک کارآفرین یا صاحب یک کسب و کار، پاکیزه نگه داشتن فضای کاری مهم­ترین وظیفه شما است که برای داشتن یک کسب و کار موفق به آن نیاز دارید. برای این که درک بهتری از نظافت محل کار و تاثیر آن بر کارکنان و پیشرفت کاری خود داشته باشید، در بخش زیر به مهم ترین تاثیرات آن اشاره می کنیم:

افزایش اعتبار نام تجاری

ایجاد یک محیط کاری منظم و تمیز، در ذهن سرمایه گذاران، مشتریان و دیگران که از محیط کار شما بازدید می­کنند، تاثیر بسیار مثبتی به جای می­گذارد. در واقع آنها براساس اولین نتیجه گیری، شما و محصولات و خدمات شما را ارزیابی می­کنند. پس اجازه ندهید که محیط کاری کثیف، این تصور را در دیگران ایجاد کند که شما در مورد کسب و کار خود جدی نیستید. چرا که اگر این نگرش در مشتریان بالقوه ایجاد شود، باعث دور شدن آنها، حتی قبل از صحبت با شما می­شود.

حفاظت از دارایی­های شرکت

در هر اداره و شرکتی یک سری از تجهیزات و وسایل وجود دارند که جزء دارای­های ارزشمند آن شرکت محسوب می­شوند. نگهداری و تمیز کاری درست و مناسب از این دارای­ها، باعث افزایش طول عمر آنها خواهد شد. چنان چه در نگهداری و تمیز کاری تجهیزات محل کار غفلت شود، ممکن است مجبور به جایگزین آنها شوید و در نتیجه هزینه­های شما افزایش می­یابد.

یکی دیگر از دارای­های مهم هر شرکت و اداره­ای، مبلمان و کفپوش آن است که به طور منظم باید تمیز شوند، تا علاوه بر افزایش طول عمر آنها باعث ایجاد حس خوب در کارکنان نیز شود.

یک نیروی نظافتی باید حواسش باشد که سطوح سخت همیشه براق باشند و هیچ گونه آلودگی در آن دیده نشود. فرش­ و موکت­ها به طور منظم جارو شوند و هیچ گونه لکی را نتوان در روی آنها مشاهده کرد. همچنین بر روی مبلمان و میزها نباید هیچ گونه اثری از گرد و غبار، لکه و خراشی دیده شود. رعایت این مسائل نه تنها از هزینه ­های جایگزین غیر ضروری جلوگیری می­کند، بلکه موجب یک محیط سالم و پر از آرامش برای کارمندان و کارکنان می­شود.

کارمندان شادتر با نظافت محل کار تهران

از آن جایی که افراد بیشترین ساعات روز را در محل کار خود حضور دارند، شایسته است بگوییم محیط اداره و کار برای هر فردی به منزله خانه دوم او است. بنابراین با نظافت شرکت و محل کار، محیطی راحت و پر از آرامش برای کارکنان خود ایجاد می کنید که علاوه بر کارآمدی بهتر، باعث خوشحال کردن آنها می­شود.

کارکنان اداره شما، یک نماینده مستقیم از نام تجاری و کسب و کارتان هستند. امروزه خیلی از شرکت­ها از کارمندان خود به عنوان یک کانال بازاریابی استفاده می­کنند. چرا که آنها در مورد کار خود با دوستان و خانواده­هایشان صحبت می­کنند و در صورت رضایت از محیط کار، باعث تبلیغ مثبت محصولات و خدمات آن می­شوند.

حفظ سلامت کارکنان

حفظ سلامت کارکنان از آن جهت اهمیت دارد که بیماری یکی از کارمندان شما علاوه بر کم کاری او، باعث می­شود بقیه کارکنان را نیز در معرض بیماری قرار دهد. با استخدام یک نیروی با تجربه و کاربلد برای نظافت محل کار تهران، میزان آلودگی ها بسیار کاهش می­یابد. نیروی نظافتی با انتخاب مواد شیمیایی تمیز کننده مناسب، واکنش های آلرژیک کارکنان را کم کرده و از طرفی با از بین بردن آلودگی­ها و تمیز کردن محیط، سلامت کارکنان را تضمین می­کند.

نکاتی که به تمیز نگه داشتن محل کار کمک می­کنند

هم اکنون که اهمیت نظافت شرکت ها و استخدام نیروی خدماتی برای شما آشکار شد، برای حفظ تمیزی دفترتان چند نکته مهم را یادآوری می­کنیم:

کارمندان خود را به شستشوی دست تشویق کنید

به طور متوسط همه افراد در محل کار در هر ساعت ۱۸ بار با دستان خود اجسام را لمس می­کنند. بسیاری از بیماری­های عفونی از طریق لمس کردن منتقل می­شوند. بنابراین مهم است که به طور منظم دست­های خود را با مایع دستشویی، بشویند. برای حفظ بهداشت عمومی محل کار خود سعی کنید، همیشه در آشپزخانه و سرویس بهداشتی مایع دستشویی وجود داشته باشد.

دستمال ضدعفونی کننده همیشه در دسترس کارمندان باشد

وجود دستمال ضد عفونی کننده برای تمیز نگه داشتن فضای کاری اطراف کارکنان بسیار مفید است. برای جلوگیری از گسترش بیماری­ها، کارمندان خود را به استفاده از دستمال ضد عفونی کننده برای تمیز نگه داشتن محیط کار مانند تلفن و میز کار تشویق کنید.

از کارمندان بخواهید هر روز سطل زباله را خالی کنند

اگر کارکنان شما در سطل زباله­ای که مخصوص آنها است، علاوه بر زباله­های خشک، باقی ماننده مواد غذایی و یا میوه می­ریزند، از آنها بخواهید که سطل زباله را هر روز خالی کنند. چرا که زباله­های تر شروع به بوییدن و ایجاد میکروب­های بیشتری می­کنند.

از کارمندان بخواهید در روی میز خود چیزی ننوشند

گاهی اوقات غذا خوردن و نوشیدن در روی میز کار بسیار راحت است. اما همیشه سعی کنید کارمندان خود را از این کار منصرف کنید. زیرا این کار به بهبود تمیزی محل کار بسیار کمک می­کند. جالب است بدانید که صفحه کلید کامپیوتر می­تواند از یک صندلی توالت، میکروب­های بیشتری داشته باشد و این به خاطر تجمع ذرات بین کلیدها است. چنان چه متوجه شدید گاهی اوقات کارمندان شما در روی میز خود غذا می­خورند، توجه داشته باشید که همیشه دستمال مرطوب در کنار آنها باشد تا بلافاصله محل کار خود را پاک کنند.

از کارمندان بخواهید در پایان کارشان میز کاری خود را تمیز کند

برای این که محیط کاری شما مرتب به نظر برسد و از طرفی نیروی نظافت­چی بتواند راحت­تر تمیزکاری کند، لازم است کارمندان خود را تشویق کنید تا در پایان کار علاوه بر تمیز کردن میزکاری، پرونده­ها را نیز در جای خود قرار دهند.

نظافت شرکت چه زمانی باید انجام شود؟

شرکت خدمات نظافت ریزه کار به نیروهای نظافت­چی خود همیشه این نکته را گوش­زد می­کند که تمیزکاری آنها هیچ­گاه نباید برای کار کردن کارمندان یک اداره یا شرکت، مزاحمت ایجاد کند. به همین دلیل ریزه کار بهترین زمان برای نظافت محل کار را غیر ساعات اداری می­داند. در واقع نظافت­چی بهتر است صبح زود یعنی قبل از ورود کارمندان به شرکت و یا در پایان ساعت اداری که کارمندان دیگر کارشان در شرکت تمام شده است، به تمیز کاری و نظافت مشغول شود.

خدمات نظافت شرکت ها توسط شرکت خدماتی نظافتی ریزه کار

شرکت ریزه کار برای نظافت شرکت ها چه خدماتی دارد؟

 • تمیز کردن مبلمان اداری شرکت یا اداره مانند میز، صنلی­ها، قفسه­ها و …
 • نظافت و تمیز کردن درب­ها، پنجره­ها و شیشه ها
 • نظافت و شستشوی سرویس­ بهداشتی، حمام، آشپزخانه، راهروها، ورودی­ها و سالن­های انتظار
 • گردگیری و مرتب کردن میزکار، کامپیوتر، فایل­ها، کمدها، دستگاه پرینتر، دستگاه کپی، تلفن و …
 • طی کشیدن کف زمین و خشک کردن آن
 • نظافت راه ­پله و نرده ­ها
 • گردگیری پریزها و کلید­های برق
 • گردگیری آینه­ ها، قاب عکس­ها، دستگیره­ ها، طاقچه ­ها و …
 • نظافت و خالی کردن سطل زباله
 • نظافت عمومی محوطه
 • و موارد دیگر

چرا برای نظافت شرکت خود از ریزه کار کمک بگیرید

مدیران برخی از شرکت­ ها تصور می­کنند که با سپردن نظافت محل کار به کارمندان، می­توانند در هزینه­ های شرکت صرفه جویی کنند. این یک باور اشتباه است، چرا که وقتی از کارمندان انتظار نظافت محل کار را دارند، آنها نه تنها به خوبی این کار را انجام نمی­دهند، بلکه به علت انرژی که صرف نظافت شرکت کرده ­اند، از راندمان و کیفیت کارشان کاسته می­شود.

نظافت محل کار با کمک شرکت ریزه کار این فرصت را برای مدیران فراهم می­­آورد که با ایجاد یک محیط راحت برای کارمندان، خیلی سریع به اهداف خود دست یابند. در واقع شرکت خدمات نظافت ریزه کار، با آموزش نیرو­های خود نظافت محل کار یا اداره شما را به بهترین نحو ممکن انجام می­دهد. که این باعث تاثیرات مثبت آن بر روی کارمندان و مشتریان می شود.

یک نظافت­چی آموزش دیده و با تجربه با اطلاعاتی که از مواد شوینده و خواص آنها دارد، برای پاکیزه نگه داشتن سطوح مختلف از بهترین مواد شوینده و کم ضرر استفاده می­کند، تا باعث حساسیت کارمندان و مشکلات تنفسی آنها نشود.

از طرفی نظافت­چی آموزش دیده با مهارتی که در تمیز کردن قسمت­های مختلف مانند در و دیوار، مبلمان، میزها، کفپوش، فرش و موکت و … دارند، باعث افزایش عمر مفید آنها خواهد شد.

شرکت خدماتی نظافتی ریزه کار با در نظر گرفتن این اصل که اصول نظافت محل کار، برای همه محیط­های کاری یکسان نیست، به نیرو­های خود آموزش­ های لازم را داده است تا براساس نوع محیط و فعالیت آن، تمیزکاری و نظافت را انجام دهند. علاوه بر این به آنها آموزش داده شده است که نظافت فردی خود را رعایت کنند و همیشه در هنگام تمیزکاری از لباس فرم، دستکش و … استفاده کنند.

از دیگر مزایای نظافت شرکت ها به کمک شرکت ریزه کار، می توان به سرعت نظافت محل کار و ترتیب آن اشاره کرد. نیروهای آموزش دیده شرکت خدماتی نظافتی ریزه کار به این نکته توجه دارند که برای تمیز کردن باید ترتیب را رعایت کرد، به عنوان مثال ابتدا پنجره­ ها، دریچ ه­ها و دیوارها را تمیز می­کنند و سپس به تمیز کردن سطوح میز و کامپیوتر و … مشغول می­شوند. بعد از آن به سراغ تمیزکاری سرویس های بهداشتی و آشپزخانه می­روند و در نهایت کف سالن­ها را تمیز و خشک می­کنند.ترتیب در نظافت شرکت ها از دوباره کاری جلوگیری می­کند و باعث افزایش سرعت نظافت شرکت ها می­شود.

نظافت شرکت و نظافت محل کار تهران

نظافت محل کار تهران

مدیران شرکت برای اینکه آرامش را در محل کار برقرار کنند باید مواردی را حتما انجام دهند. یکی از این موارد و بلاشک از مهمترین آنها نظافت محل کار می باشد. در صورتی که محل کار تمیز و مرتب باشد هم خود شما و هم کارمندانتان حس بهتری در محیط کار دارند. پس توجه داشته باشید که نظافت محل کار یا نظافت دفتر کار می تواند حتی بازدهی کارمندان را هم بالاتر ببرد. از موارد لازم دیگر می توان به هزینه برای دکوراسیون محل کار اشاره کرد، از قبیل گل آرایی، رنگ کردن دفتر کار، کاغذ دیواری، چیدمان و دکوراسیون داخلی محل کار و .. البته این موارد ممکن است هزینه بر باشد و به هر علتی شما تمایل به انجام آنها نداشته باشید، ولی نظافت محل کار نیاز به هزینه زیادی ندارد و شما به راحتی و با برنامه ریزی می توانید در انجام این عمل مهم موفق شوید.

سخن آخر

داشتن یک اداره و محل کار تمیز برای کارفرمایان، کارکنان، مشتریان و سرمایه گذاران بسیار مهم است، زیرا بر سلامتی، رضایتمندی و ایجاد یک شرکت معتبر تاثیر مثبت می­گذارد. اگر برای نظافت شرکت و محل کار خود نیاز به یک نیروی خدماتی باتجربه و مسئولیت­پذیر دارید، همین الان با شرکت خدمات نظافت ریزه کار تماس حاصل کنید تا بعد از مشاوره و بررسی درخواست­ شما بهترین نیروی خود را به محل کارتان اعزام نماید. چنان چه از نیروی نظافت­چی اعزام شده به محل کار خود رضایت نداشتید، می توانید موضوع را با ریزه کار در جریان گذاشته تا فوراً نیروی دیگری را جایگزین آن کند.

نظافت شرکت و محل کار همانقدر اهمیت دارد که نظافت منزل. معمولا ساعاتی که ما در محل کار صرف می کنیم بیشتر از اوقاتی ست که در خانه می گذارنیم. ما معمولا همکارانمان را بیشتر از افراد خانواده می بینیم. بیشتر افراد تعدادی دوست صمیمی در محل کار خود دارند و در واقع می توان از محل کار با عنوان خانه دوم یاد کرد. حالا اگر مدیر شرکت یا اداره باشید که وظیفه شما سنگین تر است. به این نحو که باید محیطی امن و پر آرامش را برای کارمندان خود فراهم سازید تا آنها از حضور در خانه دوم خود لذت بیشتری ببرند.