یکی از بیماری های پوستی که شیوع زیادی در بیان افراد جهان دارد، بیماری گال نام دارد. این بیماری مسری است و اگر یکی از اعضای خانواده دچار آن شود، به احتمال زیاد بقیه نیز به آن مبتلا می شوند مگر اینکه در اولین فرصت اقدام به سمپاشی گال کنید. با سمپاشی می توانید ابتلا به این بیماری را در بین دیگر اعضای خانواده کاهش دهید.

برخی از افراد گمان می کنند که این بیماری تنها برای افرادی اتفاق می افتد که فقیر هستند و از سطح اجتماعی پایینی برخوردار می باشند یا اینکه به تمیزی خود اهمیت نمی دهند. این تصور کاملا اشتباه است و این بیماری می تواند برای هر فردی با هر جایگاه اجتماعی رخ دهد.

قبل از اینکه در مورد سمپاشی گال اطلاعاتی کسب کنید، باید بدانید بیماری گال چیست  تا در صورت مشاهده ی نشانه هایی از آن، به سرعت عمل سمپاشی گال را انجام دهید.

سمپاشی گال

سمپاشی گال

 

بیماری گال چیست؟

بیماری گال یکی از شایع ترین بیماری های پوستی به شمار می رود که خود را با جوش های بسیار ریز و قرمز رنگ روی پوست فرد نشان می دهد. گال در واقع یک انگل است که به بدن فرد سرایت می کند و موجب این بیماری پوستی می شود.  زمانی که این انگل وارد بدن فرد می شود، به سمت پوست او رفته و در آن جا اقدام به زندگی و تخم گذاری می کند. این حشره ی بسیار کوچک زیاد می شود و باعث بروز بیماری در فرد می شود.

این بیماری بسیار مسری است و می تواند به وسیله ی تماس مستقیم با فرد مبتلا و یا استفاده از وسایل مشترک به فرد دیگر سرایت کند. به همین سبب با مشاهده ی نشانه ای از این بیماری باید به سرعت از سمپاشی گال استفاده شود. این انگل بیشتر در قسمت های خاصی از بدن خود را نشان می دهد. به طور مثال گال را بیشتر در قسمت های زیر می توان مشاهده کرد.

خط کمربند، مچ دست، بین انگشتان دست، زیر بغل، آرنج، پا، سینه خانم ها، بیضه ی آقایان، پشت سالمندان، پا و کف دست نوزادان و ….

 

بیماری گال

بیماری گال

 

علائم بیماری گال چیست؟

هر بیماری دارای نشانه ها و علائمی است که افراد با استناد به آن ها در مورد بیماری نظر می دهند و به پزشک مراجعه می کنند. بیماری گال نیز دارای نشانه های خاصی است که در این قسمت مهم ترین علائم آن را معرفی می کنیم.

خارش پوست

یکی از اصلی ترین و مهم ترین نشانه های بیماری گال، خارش پوست می باشد. این خارش بیشتر در شب خود را نشان می دهد و به حدی است که فرد نمی تواند بخوابد. این خارش بسیار آزار دهنده است و خیلی شدید اتفاق می افتد. در برخی از موارد خارش های شدید پوست باعث ایجاد زخم و عفونت در پوست می شود.

جوش و راش های پوستی

یکی دیگر از نشانه های اصلی این بیماری، ایجاد جوش و راش های پوستی می باشد. ایجاد خط، کهیر، گره های سفت و سخت، گزیدگی های ریز، راه های پوستی و … از نشانه های این بیماری به شمار می رود. در برخی از موارد پوسته پوسته شدن پوست نیز می تواند نشانه ی گال باشد.

سخت شدن پوست

یکی دیگر از نشانه های این بیماری، سخت شدن پوست می باشد. البته این علامت در افرادی مشاهده می شود که نمونه ی شدید این بیماری را تجربه می کنند. گال نروژی نمونه ی شدید این بیماری می باشد که نشانه های آن دو برابر می شود و بسیار آزاردهنده تر از مورد اول می باشد.

علائم بیماری گال

علائم بیماری گال

اقدامات مهم بعد از تشخیص گال

زمانی که شما با نشانه هایی از بیماری گال روبرو شدید، حتما باید به پزشک مراجعه کنید، زیرا برخی از نشانه های این بیماری، مشابه بیماری های پوستی دیگر می باشد و شما نمی توانید خود به تنهایی تشخیص این بیماری را انجام دهید. اگر به پزشک مراجعه کردید و او بیماری گال را تشخیص داد باید تحت درمان قرار بگیرید و اقدامات مهمی را انجام دهید.

 • بعد از تشخیص بیماری گال باید تصمیم به سمپاشی گال بگیرید و سعی کنید به سرعت محیط زندگی و کار را از این انگل پاک کنید.
 • علاوه بر اینکه خود فرد باید تحت درمان قرار بگیرد، افرادی که به همراه او در یک خانه زندگی می کردند، دوستان او، فامیل و … نیز باید حتما تحت درمان قرار بگیرند حتی اگر نشانه ای از این بیماری نداشته باشند.
 • بعد از سمپاشی گال ، ملافه ها و رو انداز هایی را که طی ۴۸ ساعت گذشته استفاده کرده اید را با آب جوش و بسیار داغ بشویید و آن ها را در آفتاب خشک کنید.
 • برخی از وسایل قابل شست و شو نیستند و نمی توانید آن ها را با آب بشویید. این وسایل را باید برای ده روز درون یک نایلون پلاستیکی قراردهید و در آن را محکم ببندید. بعد از آن می توانید از این وسایل استفاده کنید.
 • بعد از تشخیص بیماری به هیچ عنوان به صورت خودسرانه از دارو استفاده نکنید، زیرا برخی از این دارو ها، باعث بدتر شدن بیماری گال می شود. پماد های کورتون یکی از پماد هایی است که افراد استفاده می کنند و باعث بدتر شدن بیماری می شوند.
 • برخی از افراد سعی می کنند به صورت سنتی خود را درمان کنند، به طور مثال از روش های شست و شوی پوست با صابون و پودر لباسشویی استفاده می کنند که تمام این روش ها پوست را تحریک می کند و باعث بدتر شدن بیماری گال می شود.

 

سمپاشی گال

علائم بیماری گال

روش های انتقال بیماری گال چیست؟

بیماری گال، یک بیماری مسری است و به راحتی می تواند از شخصی به شخص دیگر منتقل شود. از مهم ترین روش های انتقال بیماری گال می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • یکی از اصلی ترین روش های انتقال این بیماری، رابطه ی جنسی می باشد. اگر شریک جنسی شما مبتلا به این بیماری باشد، این بیماری به سرعت به شما نیز منتقل می شود.
 • یکی دیگر از روش های انتقال بیماری گال، تماس پوست شما به پوست آلوده می باشد. اگر پوست هر قسمت از بدن شما که سالم است به قسمتی از پوست آلوده ی فرد دیگری برخورد کند، شما مبتلا به این بیماری خواهید شد.
 • برخی از حیوانات خانگی ممکن است به این بیماری مبتلا شوند که در این صورت شما نیز در صورت بغل کردن و تماس پوستتان به پوست او، دچار بیماری گال خواهید شد.

باید بدانید که زخم ها و جوش های مرطوب می تواند منجر به انتقال بیماری شود و اگر زخم خشک و سفت شده باشد، دیگر به بدن فرد دیگر سرایت نمی کند.

 

روش های انتقال بیماری گال

روش های انتقال بیماری گال

آشنایی با سمپاشی گال

اگر شما جزء افرادی هستید که با نشانه هایی از بیماری گال در خانه و یا محل کار خود روبرو شدید، باید به سرعت اقدام سمپاشی گال کنید تا روند پیشرفت این بیماری متوقف شود و به طور کامل آن را نابود کنید.

شرکت های زیادی در این زمینه مشغول به کار هستند که یکی از بهترین آن ها، شرکت سمپاشی ریزه کار می باشد. شما می توانید برای سمپاشی گال محیط مورد نظر خود از این شرکت کمک بگیرید و به صورت حرفه ای از خدمات آن استفاده کنید.

برخی ار افراد با مشاهده ی نشانه هایی از این بیماری اقدام به سمپاشی به صورت خودسرانه می کنند که این کار مشکلات مختلفی را به وجود خواهد آورد. به طور مثال زمانی که شما مشغول به از بین بردن گال به روش های قدیمی و سنتی هستید، این انگل، تخمگذاری کرده و همچنان زیاد می شود و کار برای شما سخت خواهد شد. زیرا برای سمپاشی گال، یک زمان طلایی وجود دارد که شما با استفاده از روش های سنتی، این زمان را از دست می دهید.

 

سمپاشی گال

سمپاشی گال

اقدامات مهم بعد از انجام سمپاشی گال

همانطور که بیان کردیم بعد از یقین در مورد وجود بیماری گال در محیط و افراد، باید حتما به شرکت های سمپاشی گال اطلاع دهید تا با روش های نوین به سرعت این بیماری را از بین ببرند و از پیشرفت آن جلوگیری کنند. لازم است که بعد از سمپاشی گال، افراد اقدامات مهمی را انجام دهند. از مهم ترین این اقدامات می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • بعد از سمپاشی گال باید بالش ها و ملافه ها را هر هفته با آب داغ شست و شو دهید.
 • به هیچ عنوان لباس های شسته شده را به صورت نم دار داخل کمد قرار ندهید.
 • اگر آب و مواد غذایی شما در زمان سمپاشی آلوده شده اند به هیچ عنوان از آن ها استفاده نکنید.
 • برای اتاق خواب ها فضایی تعبیه کنید که هوا در آن رد و بدل شود. به طور مثال پنجره ها را باز کنید.
 • مبل ها و فرش ها را به صورت هفتگی جارو کنید.
 • سعی کنید درون خانه کاغذ های بلا استفاده را نگه ندارید.
 • بعد از انجام سمپاشی گال تمام درب و پنجره ها را باز نگه دارید تا هوای پاک به داخل خانه بیاید.
 • اجازه دهید سمپاشی گال کاملا خشک شود و تا زمانی که مرطوب است به خانه رفت و آمد نداشته باشید.
 • لباس های کثیف خود را درون اتاق خواب نگهداری نکنید.
 • کارشناسان سمپاشی گال به شما زمان ورود به خانه را اطلاع می دهند. قبل از این زمان به خانه وارد نشوید.

هزینه سمپاشی گال

بسیاری از افراد به قیمت و هزینه ی سمپاشی گال حساسیت زیادی دارند و دوست دارند بدانند که برای انجام این کار چه هزینه ای را باید متقبل شوند. نمی توان به طور دقیق قیمتی را برای سمپاشی گال در نظر گرفت زیرا تعیین قیمت این کار به عوامل مختلفی وابسته می باشد.

اندازه ی مساحت ساختمان و مکان آلوده، منطقه ی جغرافیایی محل مورد نظر، میزان سم مصرفی، نوع سم مورد استفاده، انتخاب شرکت سمپاشی گال و … از مهم ترین عواملی هستند که روی قیمت و هزینه ی سمپاشی گال تاثیر می گذارند.

علائم سمپاشی گال

عوارض سمپاشی گال به صورت غیر حرفه ای و غیر بهداشتی

همانطور که بیان کردیم برخی از افراد ترجیح می دهند به جای کمک گرفتن از کارشناسان برای سمپاشی گال، خود به تنهایی و یا با کمک افراد غیر متخصص عمل سمپاشی گال را انجام دهند. این کار ممکن است عوارض جبران ناپذیری را برای افراد به وجود آورد. از مهم ترین عوارض سمپاشی گال به صورت غیر حرفه ای می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • استفاده از سموم غیر بهداشتی می تواند فعالیت های طبیعی بدن را با مشکل مواجه کند. بالا رفتن تپش قلب، ایجاد مشکل در تنفس، تعریق بیش از حد و … از مهم ترین این مشکلات می باشد.
 • استفاده از سمپاشی گال غیر حرفه ای، باعث از بین رفتن زمان طلایی سمپاشی می شود و در انتهای کار نیز نمی توان نتیجه ی مطلوب را از آن گرفت.
 • غیر حرفه ای بودن افراد می تواند منجر به تماس آن ها با سموم شود و مشکلات و بیماری های جدی در زمان سمپاشی گال برای افراد به وجود آید.

چه کسانی بیشتر در معرض بیماری گال هستند؟

این بیماری ممکن است برای هر فردی در هر جایگاهی رخ دهد در نتیججه اگر فردی به این بیماری مبتلا شد، نمی توان بیان کرد که او فرد تمیزی نیست و یا اینکه اصول بهداشتی را رعایت نمی کند.

در بین تمام افراد، برخی از آن ها با توجه به شرایطی که دارند احتمال مبتلا شدن بالاتری نسبت به دیگر افراد دارند. به طور مثال به نمونه های زیر دقت کنید.

 • سالمندان هایی که در خانه ی سالمندان زندگی می کنند ممکن است با توجه به محیط و افراد، دچار این بیماری شوند.
 • سربازانی که مشغول به انجام وظیفه هستند.
 • مادرانی که به بچه ی خود شیر می دهند نیز بیشتر از دیگران در خطر این بیماری می باشند.
 • افرادی که در زندان به سر می برند ممکن است این بیماری از دیگر زندانیان به فرد سرایت کند.
 • افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند، بیشتر از دیگران در خطر این بیماری می باشند.

برای جلوگیری از ابتلا به بیماری گال و انجام سمپاشی گال سعی کنید که درب ها و شیشه های شکسته ی خانه ی خود را تعمیر کنید تا آفات مختلف نتوانند به درون خانه ی شما وارد شوند. علاوه بر آن باید سعی کنید که نکات بهداشتی را به بهترین شکل رعایت کنید تا احتمال کمتری برای ایجاد این بیماری وجود داشته باشد.

شرکت سمپاشی ریزه کار

ارائه خدمات سمپاشی به صورت تضمینی

 ۰۲۱۵۳۱۶۲

۰۹۱۹-۷۰۵۹۵۲۲