یکی از موجودات خطرناکی که نیش آن می تواند باعث به خطر افتادن سلامتی انسان ها شود، هزارپا است. با توجه به این شرایط و برای ریشه کنی این حشره در مکان‌های مختلف از سمپاشی هزارپا که توسط مراکز مختلف انجام می‌شود، استفاده می‌کنند. در ادامه به بررسی جزئیات بیشتر در مورد این حشره و خدماتی که برای سمپاشی آن ارائه می شود، اشاره خواهیم کرد.

سمپاشی هزارپا

سمپاشی هزارپا

انواع گونه های حشره هزارپا

هزارپایان از جمله حشراتی هستند که در دسته بندی بندپایان قرار می گیرند. انواع گونه هزارپا دارای بدنی استوانه ای مانند هستند و تعداد کمی از این حشره از ظاهر متفاوت تری برخوردارند. این بندپایان از برگ ها و موجودات زنده دیگر مثل حشرات تغذیه می کنند و حرکت آنها به صورت کاملا آرام و آهسته می باشد. هزارپایان در اکثر مکان ها از جمله خانه ها، باغ ها، انباری ها و..وجود دارند. این موجودات در حالت کلی نیز در دو دسته بندی گوشتخوار و گیاهخوار تقسیم بندی می شوند.

منابع تغذیه هزارپا

همانطور که در بالا نیز به آن اشاره کردیم، انواع گونه هزارپا در دو دسته بندی گیاهخوار و گوشتخوار قرار دارند. گونه های گیاه خوار یک نوع آفت برای گیاهان به شمار می آیند. چون از ریشه و قسمت های مختلف گیاهان تغذیه کرده و باعث از بین رفتن ریشه و سپس گیاه می شوند. ولی گونه های گوشت خوار از شکار و مکیدن خون حیوانات زنده تغذیه کرده و در انسان نیز با نیش زدن بدن اقدام به مکیدن خون می کنند. این نوع از هزارپاها نسبت به نمونه های گیاهخوار دارای پاهای کمتری بوده و جای نیش آنها از درد نیش زنبور کمتر است. گونه هایی که داخل ایران قرار دارند، ظاهری زرد رنگ داشته و نمونه های خطرناک آن در آمریکا و آفریقا قرار دارند.

انواع گونه های حشره هزارپا

انواع گونه های حشره هزارپا

انواع هزارپا چگونه وارد خانه و مکان های مسکونی می شود؟

هزارپا هایی که وارد مکان های مسکونی و بسته می شوند معمولا از نمونه های گوشت خوار بوده و به دنبال طعمه می گردند. گونه هزارپای گوشت خوار با سرد شدن هوا به دنبال یک مکان گرم برای زندگی می گردد. این بندپایان از حشراتی مثل مگس، مورچه، عنکبوت، سوسک و بسیاری از حشرات دیگر تغذیه می کنند. این هزارپاها به صورت شبانه روزی در حال فعالیت و شکار هستند و به همین دلیل در تمام ساعات شبانه روز احتمال روبرو شدن با آنها وجود دارد. هزارپاها از درزهای مختلف دیوار، لای درب و پنجره ها وارد مکان های مسکونی و بسته مختلف می شوند و در این مکان ها می توانند ماندگار و حتی تولید مثل نیز کنند.

انواع هزارپا

انواع هزارپا

خطرات احتمالی که توسط هزارپا برای انسان ایجاد می شود

یکی از اقداماتی که می توان برای از بین بردن این موجود در مکان هایی مثل خانه ها و شرایط مشابه کرد، سمپاشی هزارپا است. چون در صورتی که این بندپایان در مکان هایی که انسان در آن زندگی و یا رفت و آمد می کند، بمانند، احتمال آسیب و نیش زدن آنها وجود دارد. این موجودات برای دفاع از خود هنگام روبرو شدن با موجودات زنده، اقدام به خارج کردن غدد سمی خود می کنند. این غدد با توجه به نوع و گونه هزارپا از درجه و شدت متفاوتی برخوردار است. علاوه بر گونه این موجودات از لحاظ شدت خطرناکی، بسیاری از افراد به نیش این موجودات نیز آلرژی دارند. در چنین شرایطی خطرهای احتمالی بالایی از سمت این موجودات برای انسان امکان پذیر است.

اقدام به سمپاشی هزارپا باعث می شود تا تمام گونه های این موجود که در یک مکان بسته و در قسمت های غیر قابل دسترس وجود دارد، به صورت کامل از بین بروند. سم و یا نیش هزارپا در اکثر گونه ها کشنده نیست ولی گونه های محدودی نیز وجود دارند که می توانند آسیب های جدی به بدن و سلامتی انسان ها وارد کنند. برای جلوگیری از ورود هزارپاها به خانه و مکان های مشابه، روش های مختلفی وجود دارد.

پیشگیری از ورود هزارپا به خانه و خطرات ناشی از آن

سمپاشی هزارپا آخرین راهکار برای از بین بردن این موجود زنده در خانه و یا هر مکان بسته دیگری است که انسان در آن رفت و آمد می کند.ولی قبل از آن می توان با انجام اقداماتی از ورود هزارپا به داخل مکان ها پیشگیری کرد. این موجودات معمولا در مکان هایی تاریک، گرم و دور از دسترس مخفی می شوند. این امر نیز باعث می شود تا در اکثر مواقع نتوان با این موجود زنده در محیط خانه مواجه شد. یکی از دلایل وجود هزارپا در خانه، حشرات و آفت هایی هستند که در محیط خانه وجود داشته و هزارپا برای شکار آن وارد مکان موردنظر می شود. به همین دلیل یکی از راههای پیشگیری، تمیز کردن محیط از حشرات زیر است:

  • مورچه
  • سوسک
  • عنکبوت
  • زنبور
  • ساس و…

بعد از اینکه محیط از وجود حشرات و آفت‌ها پاکسازی شد ولی همچنان هزارپا در خانه یا مکان مورد نظر وجود دارد، تنها راه سمپاشی است. سمپاشی هزارپا باید توسط مراکز و افرادی صورت گیرد که نسبت به این کار اطلاعات لازم را دارند. نوع سم و نحوه سم پاشی درست باعث می‌شود تا وجود این موجود زنده داخل مکان مسکونی، صنعتی یا تجاری به صورت کامل از بین برود.

سمپاشی هزارپا

سمپاشی هزارپا

خدمات سمپاشی هزارپا که توسط ریزه کار ارائه می شود

امروزه مراکز زیادی وجود داند که به صورت تخصصی در زمینه سمپاشی مکان های مختلف فعالیت دارند. یکی از این مراکز تخصصی، شرکت ریزه کار است. سمپاشی هزارپا یکی از مهمترین خدماتی است که این مرکز با استفاده از بهترین نوع سم و همچنین افراد متخصص در این کار، انجام می‌دهد. این مرکز تمام شرایط مکان را در نظر گرفته و سپس متناسب با شرایط آن اقدام به ارائه بهترین خدمات می کند. از جمله خدماتی که مرکز ریزه کار برای رسیدن به نتیجه بهتر در سمپاشی هزارپا و سایر سمپاشی ها ارائه می کند، شامل موارد زیر می باشد:

  • شناسایی و تعیین حشره مزاحم در مکان
  • انتخاب بهترین نوع سم برای از بین بردن حشره یا موجود زنده مزاحم
  • توجه به تاثیر سم انتخاب شده روی سلامتی انسان ها
  • توجه به نوع استفاده سم در مکان هایی که افراد حساس مثل کودکان قرار داند
  • سمپاشی های دوره ای برای مکان هایی که خالی از سکنه و یا متروکه هستند

با در نظر گرفتن تمام این موارد در سمپاشی هزارپا و بسیاری از موارد دیگر که با توجه به موقعیت مکان ها متغیر است، می توان خدماتی با کیفیت بالا ارائه داد. مجموعه ریزه کار به دلیل سابقه طولانی که در زمینه سمپاشی دارد، می تواند تمام شرایط و موقعیت ها را با توجه به نوع حشره مزاحم و مکان مورد نظر به درستی تشخیص دهد. در این مجموعه رضایت کاربر از اهمیت بالایی برخوردار است و افراد متخصص مجموعه نیز هدف اصلی خود را روی این اصل پایه گذاری کرده‌اند.

قبل از اقدام به سمپاشی هزارپا بهتر است مشاوره و راهنمایی لازم نسبت به انجام درست کار را در اولویت قرار دهید. یکی از خدماتی که توسط مجموعه ریزه کار ارائه می شود، مشاوره و راهنمایی درست برای رسیدن به نتیجه رضایت بخش است. چون تعداد زیادی سم و ماده از بین برنده حشرات و موجودات مزاحم در بازار عرضه وجود دارد. در صورت نداشتن اطلاعات کافی احتمال خرید محصول اشتباه توسط افراد زیاد است. به همین دلیل بهتر است از راهنمایی های مراکز متخصص نهایت استفاده را داشته باشید.

هزینه سمپاشی هزارپا در مکان های مختلف

یکی از موارد مهمی که در سمپاشی هزارپا برای کاربران اهمیت دارد و اکثرا در ابتدای کار می پرسند، هزینه است. هزینه ای که برای سمپاشی هزارپا یا هر موجود و حشره مزاحم دیگری به کار می رود، به عوامل مختلفی بستگی دارد. عوامل مختلفی مثل مساحت مکان، نوع سم و زمانی که توسط افراد برای سمپاشی صرف می شود روی هزینه تاثیر گذارند. البته این را هم باید ذکر کرد که مساحت به تنهایی نمی تواند تعیین کننده دقیق هزینه در انجام عملیات سمپاشی باشد. چون در بسیاری از مواقع سمپاشی کردن یک مکان یکپارچه می تواند بسیار ارزان تر از یک خانه با همان مساحت باشد.

یکی از مواردی که روی هزینه سمپاشی هزارپا یا سایر سمپاشی ها تاثیرگذار است، تقسیم شدن مکان به اتاق و یا قسمت های کوچکتر است. چون در این شرایط وجود درز و گوشه ها بیشتر شده و باعث صرف زمان، انرژی و سم بیشتری در سمپاشی می شود. وجود اسباب و وسایل در محیط نیز باعث افزایش هزینه در سمپاشی می شود. چون در صورتی که این اسباب و وسایل مبلمان، میز و صندلی باشند، امکان وجود حشرات داخل درزهای آنها وجود داشته و باید وسایل نیز سمپاشی شوند.

چگونگی ارتباط با مرکز ریزه کار برای استفاده از خدمات سمپاشی هزارپا

مرکز ریزه کار با کادری مجرب و متخصص در زمینه سمپاشی محیط و مکان های مختلف آماده ارائه خدمات با بهترین کیفیت می باشد. برای سمپاشی هزارپا یا هر حشره و موجود مزاحم دیگری در مکان هایی مثل خانه، انباری، محیط های اداری و تجاری خود می توانید به متخصصین این مجموعه اعتماد کنید. یکی از راحت ترین روش ها برای مشاهده خدمات این مجموعه و ارتباط با آن، اقدام از طریق سایت ریزه کار است. امکان تماس تلفنی و ارسال پیام از طریق واتس آپ برای کسانی که از طریق سایت این مرکز وارد می‌شوند، به راحتی امکان پذیر است. از طریق پیام رسان واتس آپ می توانید شرایط و موقعیت خود را به صورت متن ارسال کرده تا کارشناسان مجموعه در اولین تایم با شما ارتباط گرفته و با توجه به شرایط، توصیه و خدمات لازم را ارائه کنند.