مقدمه

سمپاشی مایت ایده آل ترین گزینه برای خلاص شدن از شر چنین موجوداتی است. البته بهتر است قبل از پرداختن به این موضوع شما را با مایت، انواع مایت و نوع تغذیه آنها آشنا کنیم تا بهتر آن را بشناسید و راه های مقابله با آن را بدانید.

مایت ها نوعی حشره هستند که اغلب در انسان ها، پرندگان، گرد و غبار و به خصوص لباس هایی که به طور نامناسب یا بهداشتی نگهداری می شوند ظاهر می شوند، بنابراین بیایید با جزئیات زیر آشنا شویم:

مایت (هیره) چیست؟

مایت (هیره) نوعی حشره و متعلق به بندپایان کوچک Tiny Arthropods است که از راسته Arachnida می باشد. دانشمندان تاکنون حداقل ۴۵۰۰۰ گونه از این حشره را یافته اند و تعداد آنها ممکن است به ۴۸۲۰۰ گونه برسد مایت ها در سراسر جهان به ویژه در اروپا، آسیا و آفریقا پراکنده هستند.

مایت در محیط های مختلف مانند آب شور و شیرین، چشمه های آب گرم، خاک و گیاهان زندگی می کند و به طور کلی محیط های مرطوب را ترجیح می دهد. آنها از گیاهان و برخی از آنها از سلول‌های مرده پوست حیوانات و انسان تغذیه می کنند.

مایت ها به دلیل جثه کوچکش موجودی میکروسکوپی است که کوچکترین آن حدود ۰.۱ میلیمتر طول دارد و طولانی ترین آن ۶ میلی متر طول دارد. بدنی گرد و پف کرده دارد و بیشتر قهوه ای مایل به قرمز به نظر می رسد و انواع دیگری نیز وجود دارند که رنگ قرمز، سبز یا آبی روشن دارند.

این حشره به صورت انگل در بدن انسان و موجودات زنده مختلف زندگی می‌کند تا باعث انتقال بیماری‌های ویروسی و آسیب به بدن شود.

علائم مایت

علائم مایت

مایت ها با پرواز از بالکن یا در باز یا پنهان شدن در داخل گیاه آلوده یا تکه لباس، توانایی نفوذ به هر خانه ای را دارند و می توانند برای مدت طولانی در چین های لباس یا گوشه های تاریک و گرد و غبار پنهان شوند. این گونه از حشرات ترجیح می‌دهند در مکان‌های تاریک باشند، بنابراین معمولاً در داخل خانه یافت می‌شوند، مانند:

 • کمد لباس
 • جعبه سبزیجات
 • انبارهای تاریک
 • پوست سر و بدن
 • روی پلک ها
 • و …

معمولاً مشکل در گونه های بزرگ مایت ها نیست، بلکه گونه های بسیار ریز آنهاست که به سختی دیده می شوند و قادر هستند در هر جایی مخفی شوند.

انواع مایت

مایت ها گونه های مختلفی دارند و طول عمر آنها نسبتاً کوتاه است و بین دو تا سه ماه زنده می مانند و به منظور حفظ بقای گونه خود، در مواقعی که شرایط برای تولید مثل آنها مساعد باشد، مانند رطوبت ۶۰ تا ۸۰ درصد و دمای پایدار، به سرعت تکثیر می شوند.

گونه های متفاوت مایت

گونه های متفاوت مایت

مایت ها را می توان به صورت کلی در سه دسته زیر قرار داد:

 1. مایت انسان
 2. مایت پرندگان
 3. مایت گرد و غبار

۱. مایت گرد و غبار:

طول این نوع مایت ها ۲/۰ تا ۳/۰ میلی متر است. آنها هشت پا دارند و به خانواده عنکبوت ها و کنه ها نزدیک ترند، با این تفاوت که باعث آلرژی می شوند، البته برای مردم خطرناک نیستند.

این نوع مایت در هر بار ۲۰ تا ۳۰ تخم می‌گذارد و زمانی که محیط داخلی شرایط خوبی را برای این امر فراهم می‌کند، تولیدمثل منجر به انبوه مایت ها می‌شود.

مایت های گرد و غبار خانگی روی روکش تخت، بالش، پتو، پشم، فرش، مبلمان و اسباب بازی ها زندگی می کنند. آنها دائما در حال حرکت هستند و بسته به جایی که برایشان مناسب است می توانند مهاجرت کنند.

یک گرم گرد و غبار حاوی حدود ۲۰۰۰ مایت است و ۱.۵ میلیون مایت نیز در یک تخت یک نفره وجود دارد.

۲. مایت انسان:

گونه ای که انسان و سایر پستانداران را تحت تأثیر قرار می دهد. این نوع مایت باعث ایجاد زخم در سلول های پوست می شود. این موضوع به این دلیل است که حشره به لایه‌های بیرونی بافت تونل می‌زند، جایی که تغذیه می‌کند و تخم‌گذاری می‌کند و از بهبود زخم‌ها جلوگیری می‌کند. این بیماری فقط از طریق تماس با پوست از موجودی به موجود دیگر منتقل می شود.

این نوع مایت ها قادر به پرواز نیستند و توسط گرد و غبار انتقال می یابند. مایت انسان برای تغذیه از پوست و موی انسان و نیز از ناخن تغذیه می کنند.

۳. مایت پرندگان:

به عنوان مایت پرندگان شناخته می شود. این حشره خون‌خوار، پرندگان به‌ویژه طیور را انگلی می‌کند و گاهی اوقات می‌تواند به حدی افزایش یابد که حیواناتی که خون آن را می‌مکند کم‌خون می‌شوند.

یافتن آن در جوجه ها، بوقلمون ها و حیواناتی که به تعداد زیاد پرورش می یابند رایج است، زیرا می تواند از حیوانی به حیوان دیگر منتقل شود و عفونت را حفظ کند.

مایت پرندگان به راحتی توسط پرندگان به اماکن مسکونی منتقل شده و باعث خارش بدن انسان ها می شود.

سمپاشی مایت

سمپاشی مایت

آیا مایت ها خطرناک هستند؟

دانشمندان و محققان می گویند گونه های مختلف مایت در طول دو هفته به حشره بالغ تبدیل می شوند، بنابراین می توانند به سرعت رشد و تکثیر یابند و برای انسان و محیط زندگی انسان بسیار مضر باشند.

مایت بر سلامت انسان تأثیر می گذارد، زیرا  با گاز گرفتن آن در بدن و مکیدن خون از آن باعث بیماری های زیادی می شود. آنها باعث بسیاری از بیماری های پوستی مانند گال می شوند، مایت همچنین باعث انتقال عفونت با آبله ریکتزیا و تیفوس می شود.

توجه داشته باشید که مایت ها قادر به انتقال انواع بیماری ها هستند. یکی از مشخصه های بارز وجود مایت ها روی بدن انسان، ایجاد خارش و قرمز پوست است.

برای جلوگیری از عوارض خارش از داروهای بی حس کننده موضعی و آنتی هیستامین ها استفاده می شود. هنگامی که خارش تبدیل به عفونت می شود و مواردی از گال و آبله رخ می دهد، مهم است که با پزشک مشورت کنید، زیرا به بیمار آنتی بیوتیک داده می شود، زیرا بی توجهی در این موارد پیشرفته ممکن است منجر به کزاز شود.

مهمترین علائمی که مایت ها در بدن انسان ها ایجاد می کنند عبارتند از:

 • خارش شدید
 • آلرژی و بثورات پوستی

علاوه بر این مایت ها می توانند روی سایر محصولات مانند لباس ها نفوذ کرده و آنها را نیز به مرور زمان از بین ببرند.

در مطالعه‌ای که در سال‌های ۱۹۶۶ و ۲۰۰۸ بر روی بیماری‌های ناشی از انواع مایت ها توسط (MEDLINE) انجام شد مشخص شد:

 • مایت ها باعث عفونت می‌شوند و مهم‌ترین بیماری‌هایی که توسط مایت ها منتقل می‌شوند آبله ریکت و تیفوس هستند.

مایت ها از چه چیزهایی تغذیه می کنند؟

مایت ها می توانند از انواع مواد غذایی و سایر محصولات عمومی موجود در خانه تغذیه کنند. به طور مثال برخی از آنها می توانند از شیره گیاهان و برخی دیگر از بدن موجودات زنده مانند حیوانات و انسان ها تغذیه کنند.

این گونه از مایت ها که گونه انگلی نامیده می شوند در اکثر موجودات زنده یافت می شوند به طوری که روی بدن حیوانات بزرگ زندگی می کنند و از خون آنها تغذیه می کنند. مشخص شده است که مایت ها در همه گروه های موجودات زنده به جز ماهی ها وجود دارند.

مایت های انگلی می توانند از مواد زیر تغذیه کنند:

 • گرد و خاک
 • سلول‌های مرده به خصوص سلول های پوست
 • ذرات ریز موجود در محیط خانه
 • شوره سر
 • قارچ‌ها
تشخیص مایت

تشخیص مایت

چگونه از شر انواع مایت خلاص شویم؟

حذف کامل مایت ها از خانه امکان پذیر نیست، بنابراین کاهش تعداد آنها یک اقدام مهم و ضروری است. برای رسیدن به این هدف، سمپاشی مایت توصیه می شود.

برای از بین بردن مایت های مختلف مانند، مایت گرد و غبار، مایت پرندگان و مایت انسان می توانید از مواد مخصوص استفاده کنید.

برای این کار باید از یک فرد و یا گروه متخصص کمک بگیرید تا سطح آلوده به مایت را با یک ماده ضد عفونی کننده اسپری و یا سمپاشی کند تا مطمئن شوید که مایت ها بر نمی گردند.

برای جلوگیری از رشد مجدد مایت، مناطقی را که ممکن است مایت ها از آنجا ظهور کنند را در ماه های دیگر سمپاشی مجدد کنید.

برای این کار می توانید از خدمات شرکت ریزه کار استفاده کنید. تمام محصولاتی که ما برای سمپاشی مایت استفاده می کنیم مورد تایید آژانس حفاظت از محیط زیست بوده و بدون بو هستند و به شما اجازه می دهند پس از ۱۰ دقیقه استفاده از این مواد به خانه بروید.

البته برخی دیگر از موادی که ما استفاده می کنیم ممکن است کمی خطرناک باشند، بنابراین توصیه می کنیم تا مدتی محل مورد نظر را ترک کنید تا دچار آسیب نشوید.

خدمات سمپاشی مایت شرکت ریزه کار

آیا به دلیل مایت ها مشکل دارید؟ پس چرا با شرکت ریزه کار تماس نمی گیرید و در مورد روش های کنترل و از بین بردن مایت ها اطلاعات بیشتری کسب نمی کنید. اگر در خانه یا محل کار خود متوجه مایت ها شدید، باید فوراً برای از بین بردن آنها به نفع خود اقدام کنید.

ما می توانیم با سمپاشی مایت به شما کمک کنیم. موادی که ما استفاده می کنیم بسیار موثر هستند و هیچ آسیبی به انسان و محیط زیست نمی رسانند. می‌توانید در هر روز هفته از طریق تلفن یا ایمیل با ما تماس بگیرید تا با روش کنترل مایت ما آشنا شده و از خدمات ارزان قیمت ما استفاده کنید.

از آنجا که ما مشتاق هستیم تا راحتی کامل را برای مشتریان خود فراهم کنیم، خدمات خوبی برای سمپاشی مایت و کنترل آنها ارائه می دهیم.

همچنین، شرکت ریزه کار در تلاش است تا گروهی از راه های طبیعی برای خلاص شدن از شر مایت ها را ارائه دهد. توجه داشته باشید که بسیاری از شرکت ها به صورت تصادفی سمپاشی مایت را انجام می دهند و تجربه کافی ندارند.

سمپاشی مایت ها

سمپاشی مایت ها

هزینه سمپاشی مایت

ریزه کار یک شرکت معتبر و قابل اطمینان برای شما می تواند باشد. ما به شما موفق ترین عملیات نابودی مایت ها را با قیمت مناسب ارائه می دهیم. همچنین ما یک گارانتی تضمین شده به شما ارائه می دهیم تا اطمینان حاصل کنید که به یک نتیجه موثر دست خواهید یافت.

ما روش های صحیح سمپاشی را دنبال می کنیم و فرآیند سمپاشی را به صورت حرفه ای انجام می دهیم. این شرکت از بهترین دستگاه‌های انعطاف‌پذیر مدرن و لوله‌های اسپری با اتصالات طولانی برای تسهیل سمپاشی در فضاهای محدود استفاده می‌کند. همه این خدمات با قیمت مناسب برای مشتریان ارائه می شود.

هزینه سمپاشی مایت می تواند متغیر باشد، زیرا حجم آلودگی و مساحت سمپاشی و نوع مواد به کار گرفته شده برای از بین بردن مایت ها می تواند متفاوت باشد.

البته هزینه سمپاشی مایت در شرکت ریزه کار بسیار مناسب و برای مشتریان ما در سراسر کشور مقرون به صرفه است. شما می توانید قبل از شروع کار هزینه ها را از کارشناسان ما استعلام بگیرید.

نتیجه گیری

مایت ها می توانند به سرعت در همه جا رشد کرده و تکثیر یابند بنابراین بهترین راه برای مقابله با آنها سمپاشی به موقع است.  با کمک سمپاشی می توان از گسترش آنها جلوگیری کرده و آنها را به نوعی کنترل نمود.

شما می توانید برای جلوگیری از خطرات و خسارات احتمالی مایت ها از خدمات سمپاشی شرکت ریزه کار استفاده کنید. متخصصان این شرکت با داشتن دانش و تخصص لازم می توانند بهترین راه حل را برای مقابله با مایت ها به شما ارائه دهند.