سمپاشی سوسک شرکت ریزه کار توسط متخصصین بهداشت محیط و با استفاده از سموم ارگانیک انجام می شود. در این مقاله تلاش می کنیم به بهترین شکل شما را با انواع سوسک ها، تولید مثل، انواع رفتارها  و نیز نحوه مقابله با آنها به شما اطلاعات کاملی بدهیم. با این مطلب همراه باشید.

جدول محتویات نمایش جدول

سمپاشی سوسک

سوسک اساسا یک معضل بزرگ در خانه ها به حساب می آید. گاها و در بعضی از فصل ها تعداد سوسک ها بیشتر می شود و این موضوع باعث آزار خانواده ها می شود. در این مقاله به شما راهکارهای جلوگیری از ورود سوسک به خانه یا از بین بردن آن ها و سمپاشی سوسک را معرفی می کنیم. اما اگر راهکار خانگی و سمپاشی روزانه جوابگو نیست، می توانید با تماس با شرکت ریزه کار و درخواست خدمت سمپاشی سوسک خانه خود، به راحتی از شر آنها خلاص شوید.

اما قبل از هرچیزی بهتر است سوسک ها را بشناسیم و آگاه شویم که آیا این سوسک ها برای خانه ما ضرر نیز دارند یا خیر.

 

سمپاشی تضمینی سوسک توسط شرکت سمپاشی ریزه کار

 

سوسک چیست؟

سوسک ها گروهی از موجودات زنده به نام سوسری ها هستند که شامل یک چهارم کل حیوانات جهان است. تعداد و تنوع حشرات سوسک بسیار زیاد است. اگثر مردم سوسری ها یا سوسک حمام  (cockroachs) را با نوع کلی سوسک ها (Beetles) اشتباه می گیرند.

وقتی مردم در مورد حشرات صحبت می کنند، تقریباً پنجاه درصد از آنها به سوسک فکر می کنند. سوسک ها در همه جا یافت می شوند. آنها با محیط سازگار هستند و کم و بیش همه چیز می خورند. بسیاری از آنها مواد مرده مانند برگهای مرده، ریشه های مرده و پوست مرده را می خورند و برخی دیگر نیز به دنبال لاشه حیوانات مرده هستند. برخی از آنها از کود نیز استفاده می کنند.

سوسک های شکارچی اغلب برای کشاورزی مهم هستند، زیرا آنها حشرات شیره آور را مانند شته ها (مگس سبز و مگس سیاه) می خورند. اما بسیاری از سوسک های گیاهخوار تهدیدی برای محصولات و گیاهان هستند که این سوسک ها مانند سوسک سیب زمینی Colordao و حباب پنبه ای هستند. برخی دیگر از چوب تغذیه می کنند و می توانند در داخل خانه آسیب زیادی را وارد کنند (به عنوان مثال سوسک دیده بان).

سوسک ها در چه فضاهایی بیشتر زندگی می کنند

 

از آنجا که تعداد سوسک ها زیاد است، منبع مهم غذایی بسیاری از حیوانات بزرگتر مانند پرندگان و مارمولک ها هستند.

از نظر شکل و اندازه، همه سوسک ها دارای یک اسکلت بیرونی سخت و دو جفت بال هستند که یک مجموعه به صورت یک بال سخت شده است. موارد بال سخت شده و سایر قطعات به عنوان دفاعی در برابر کسانی که آنها را می خورند استفاده می شود. سوسک ها از تخم ها بیرون می آیند و بیشتر عمر خود را به عنوان لارو می گذرانند. سپس آنها شفیره می شوند (پوست سختی ایجاد می کنند) و مانند پروانه ها به حشرات بالغ تبدیل می شوند.

در زمان مصر باستان، سوسک های سرگین را سوسک های اسکاراب می نامیدند. تصور می شد که آنها مقدس و دارای قدرت جادویی هستند و از آنها اشیا کوچک تزئینی ساخته می شود که اغلب به عنوان بخشی از مومیایی با انسان دفن می شوند.

آشنایی با سوسک و نحوه سمپاشی سوسک

چند نوع سوسک را می شناسید؟

با بیش از ۳۰۰۰۰۰ نوع سوسک که قبلاً توسط طبقه شناسان نامگذاری شده اند، فهرست کردن همه گونه های جهان تقریباً غیرممکن است. و با وجود انواع سوسک های ناگفته که هنوز کشف نشده اند، به راحتی می توان گفت که شما نیازی به شناسایی انواع مختلف سوسک ها در جهان ندارید.

شناسایی سوسک به طور کلی

توجه به اینکه چه چیزی سوسک ها را از سایر حشرات جدا می کند مهم است، بنابراین می توانید مطمئن باشید که سوسک ها مسئله شما هستند و نه آفت دیگری. سوسک ها با حشرات بالدار دیگر متفاوت هستند زیرا سوسک ها دارای یک جفت بال کاملا ضخیم، سخت و محافظ هستند.

تفاوت های بی شماری بین گونه های سوسک وجود دارد – بیش از حد بسیار زیاد که حتی به صورت شایع ترین مورد نیز مورد به مورد وجود نداشته باشد. با این حال، اندازه، شکل، رنگ، زیستگاه و رژیم غذایی تمایز آسان بین گونه ها است.

محل زندگی سوسک ها

زیستگاه سوسک گونه های مختلف، متفاوت است. انواع مختلفی در زیر برگها، سنگها و بقایا زندگی می کنند. این شامل سوسک ببر است که آنقدر سریع می دود که می تواند در هنگام شکار طعمه، خود را کور کند. سوسک های آبزی در آب شیرین و اطراف آن زندگی می کنند، از جمله گرداب و سوسک غواصی. سوسک های برگ ترجیح می دهند در اطراف پوشش گیاهی زندگی کنند، در حالی که سوسک شاخدار بلند مهاجم آسیا تهدیدی مرگبار برای درختانی است که به آن حمله می کند.

سوسک مه شکن در بیابان زندگی می کند، سوسک مخفی خانه خود را در اطراف مواد آلی مرده ای که دفن می کند، سوسک های کاج کوهی در کوه ها زندگی می کند سوسک ها تقریباً در همه جای جهان زندگی می کنند. در حقیقت، ممکن است برخی از سوسک ها حتی در حال حاضر در خانه شما زندگی کنند.

آنچه انواع مختلف سوسک ها می خورند.

گونه های مختلف سوسک نیز رژیم های مختلفی دارند. برخی از سوسک ها گیاهان را می خورند، در حالی که برخی دیگر با گوشت حیوانات مرده غذا می خورند. برخی از سوسک ها انگلی هستند در حالی که برخی دیگر حشرات نرم بدن مانند کبوتر و گراب را شکار می کنند. سوسک سرگین دقیقاً همان چیزی را میخورد که نامش نشان می دهد. سوسک بانویی (معروف به کفشدوزک) از شته های اندازه شپش روی گیاهان تغذیه می کند و باعث می شود تا پوشش گیاهی انسان از این نوع حشرات مخرب در امان باشد.

آیا سوسک ها قادر به گاز گرفتن هستند؟

بیش از ۳۵۰ هزار گونه سوسک شناخته شده وجود دارد. در حقیقت، سوسک ها به Coleoptera تعلق دارند که بزرگترین دسته حشرات در جهان است. شاید تعجب کنید اگر بدانید که انسان ها تقریباً از ۳۴۰ گونه سوسک به عنوان منبع غذایی استفاده می کنند. اما این سوال پیش می آید که آیا سوسک ها می توانند گاز بگیرند؟

پاسخ ساده این است، بله آنها می توانند گاز بگیرند. سوسک ها نیش یا دهان جویدنی دارند و از نظر فنی می توانند گاز بگیرند. بعضی از گونه ها دارای فک یا فک پایین رشد یافته ای هستند که برای صید و مصرف طعمه استفاده می شود. دیگران از این ها برای دفاع از خود در برابر شکارچیان استفاده می کنند. سوسک های دیگر چوب می جوند و مصرف می کنند.

آیا سوسک ها انسان ها را گاز می گیرند؟

فقط چند نوع سوسک وجود دارد که می تواند انسان را گاز بگیرد. وقتی این اتفاق می افتد، معمولاً در نتیجه تماس ناخواسته بین فرد و سوسک است. برخی از سوسک ها در صورت تهدید یا تحریک می توانند یک گزش دردناک ایجاد کنند.

چه نوع سوسک هایی انسان را گاز می گیرند؟

اگرچه نادر است، گزش سوسک می تواند از گونه های زیر رخ دهد: سوسک های تاول زده، سوسک های راک و سوسک های Longhorned.

سوسک های تاول زده: این سوسک ها از محصولات زراعی و باغی تغذیه می کنند، بنابراین تماس با انسان محتمل است. آنها همچنین جذب نور می شوند، و باعث می شود پاسیوی شما منطقه دیگری باشد تا از این سوسک محتاط باشید. هنگامی که گزش اتفاق می افتد، سوسک ماده شیمیایی آزاد می کند که می تواند باعث تاول زدن پوست شود. تاول معمولاً ظرف چند روز بهبود می یابد و هیچ آسیب دائمی نمی زند.

سوسک های گوزنی: سیاه تا قهوه ای تیره و فک پایین بزرگ هستند. نر در فک قدرت کافی برای گاز گرفتن ندارد، با این حال، ماده این ماده را دارد. نیش زن می تواند دردناک باشد، اما به طور معمول نیازی به هیچ گونه درمان پزشکی ندارد.

سوسک های شاخ بلند: نام این سوسک ها به خاطر آنتن های طولانی و غیرمعمول است. سوسک های شاخ بلند از هیزم و الوار با محتوای رطوبت بالا تغذیه می کنند. بعضی از گونه ها از برگ، شهد و گرده نیز تغذیه می کنند. نیش از این نوع سوسک ها ممکن است درد قابل توجهی ایجاد کند که ممکن است یک یا دو روز طول بکشد.

خوشبختانه گزش سوسک معمول نیست و به ندرت برای انسان مضر است، مگر اینکه فرد گزش واکنش آلرژیک داشته باشد. سوسک ها نقش مهمی در طبیعت دارند تا زمانی که شروع به گاز گرفتن شما کنند. اگر شک دارید که توسط سوسک گزیده شده اید و از نوعی که شما را گزیده است مطمئن نیستید، برای مشاوره با پزشک خود تماس بگیرید.

اگر می خواهید از شر سوسک ها خلاص شوید کافی است با متخصصان و مشاوران ریزه کار تماس بگیرید و از آنها در مورد سمپاشی سوسک کمک بخواهید.

در مورد سوسک ها در خانه چه باید کرد؟

خانه جاییست که دل آنجا باشد. و همچنین می توانید بگویید خانه جایی است که باید در آن احساس راحتی کنید. یافتن حشرات، حیوانات و سایر موجودات زنده در خانه می تواند برعکس احساس کاملا ناخوشایندی را برای شما ایجاد کند. اگرچه ممکن است با دیدن حشرات در محل زندگی تان مشکلی پیش نیاید، ولی مطمئنا باعث رنجش خاطر شما می شود.

دانستن اینکه چه نوع حشره ای در منطقه شما زندگی می کند، چگونه می توانید از شر آن خلاص شوید و منابع شما بسیار حیاتی است. به طور خاص در هنگام برخورد با سوسک ها، با روش سمپاشی سوسک هرچه زودتر اقدام کنید، بهتر است. این به این معنی است که هرچه زودتر با بهترین شرکت سمپاشی سوسک  در تهران تماس بگیرید تا با استفاده از خدمات سمپاشی سوسک ارزان از شر آنها خلاص شوید.

بهتر است بدانید با چه کاری سر و کار دارید!

وقتی صحبت از حشرات می شود، دانستن اینکه با چه سر و کار دارید نوع روشهایی را که برای خلاص شدن از آنها استفاده می کنید حکم می کند. چند سوسک مختلف وجود دارد که باعث خرابی و هرج و مرج در میان خانه ها می شود: سوسک بانوی آسیا، سوسک ژاپنی، سوسک مخروطی و اشکال بدبو قهوه ای.

سوسک، بانوی آسیا

بانوی سوسک آسیایی مانند یک کفشدوزک معمولی به نظر می رسد، اما می تواند به خصوص در زمستان برای صاحبان خانه دردسر ساز شود. با نزدیک شدن به پاییز، سوسکهای بانوی آسیا مکانهای تغذیه معمول خود را ترک می کنند و برای زمستان به سمت پناهگاه می روند. پناهگاه های معمولی شامل شکاف در اطراف پنجره ها و قاب های درب، اتاق زیر شیروانی، زیره و دیوارهای خالی است.

اکثر مردم کفشدوزک را به عنوان یک مزاحم تصور نمی کنند. با این حال، سوسک بانوی آسیا دارای دو ویژگی اساسی است که آنها را برای صاحبان خانه ناخوشایند می کند. در وهله اول، آنها یک اسید زرد نئون ترشح می کنند که هر آنچه در تماس باشد را لکه دار می کند. در مرحله دوم، آنها به عنوان یک مکانیسم دفاعی، بوی تحریک پذیر قوی و ناخوشایندی را منتشر می کنند.

داشتن فقط یک یا دو سوسک بانوی آسیایی در خانه دلیل برای هشدار نیست. با این حال، اگر بیش از یک نوع سوسک را مشاهده کردید، نگاهی به اطراف خانه خود کنید زیرا ممکن است به سرعت در صد شکاف یا حفره خانه شما آلوده شود.

سوسک ژاپنی

اگر یک باغبان مشتاق هستید یا محصولات خود را می کارید، باید بسیار مراقب سوسک ژاپنی باشید. سوسک ژاپنی با اشتهای زیاد، به عنوان یک مزاحم شناخته می شود زیرا می تواند در مدت زمان کوتاهی تعداد زیادی از گیاهان را از بین ببرد. این سوسک از گل رز گرفته تا تمشک از تمام مزیت های باغ شما بهره خواهد برد.

می توانید متوجه شوید که به سوسک های ژاپنی آلوده اید یا نه، زیرا آنها دارای سرهای سبز-آبی فلزی، پشتی های مسی و بال های برنزه هستند. آنها معمولاً در گروههای کوچک تغذیه می کنند، بنابراین اگر یک مورد را مشاهده کنید، بیشتر وزوز می کنید.

آنها انواع گیاهان و گلها را می خورند و خصوصاً به خاطر عشق به گل سرخ شهرت دارند. گرچه این سوسک ها را به اندازه سایر حشرات در خانه خود پیدا نخواهید کرد، اگر در همه جا گیاه تزئینی داشته باشید و سبزیجات خود را پرورش دهید، می تواند دردسر ساز شود.

 

سوسک ها و ضرر آنها به درختان و گیاهان

سوسک مخروطی

باگ های مخروطی، درست مثل بانوی سوسک آسیایی، سعی کنید برای زمستان در خانه خود پناه بگیرید. با کاهش شدید دما، این سوسک ها خانه شما را با تخم گذاری تعداد زیادی آلوده می کنند. بسیاری از اوقات آنها به دلیل شباهت ظاهری آنها با بوی بد یا سوسک اشتباه گرفته می شوند. خبر خوب این است که آنها نیش نمی زنند یا باعث صدمه جسمی نمی شوند. خبر بد این است که اگر یک زن و شوهر را در حال پرواز در سراسر خانه خود پیدا کنید، به احتمال زیاد آنها را مجبور خواهید کرد که تعداد زیادی را در جایی آویزان کنند.

همچنین، مانند بانوی سوسک آسیایی، آنها از طریق ترک های کوچک در خانه شما وارد خانه شما می شوند. کسانی که سوسک مخروطی را مشاهده می کنند اظهار می کنند که سر و صدایی که هنگام پرواز ایجاد می کنند شبیه صدای زنبور عسل است. آنها معمولاً در اواخر پاییز در خانه یافت می شوند، زیرا درجه حرارت شروع به پایین آمدن و دوباره فعال می شود در بهار.

مشک بدبو مرمره قهوه ای

این حشرات مزاحم نه تنها برای دیدن ناخوشایند هستند، بلکه کاملاً حساس به حواس شما هستند. آنها هیچ چیز آنها را اشکالات متعفن نمی نامند! و اگر آنها را در خانه خود پیدا کنید، ممکن است بخواهید خود را برای بوی نامطبوع مهار کنید.

گرچه نیش نمی زنند، اما می توانند در افراد حساس به بوی حشرات واکنش های آلرژیک ایجاد کنند. علاوه بر این، اگر این اشکال روی پوست در معرض خرد یا خرد شود، می تواند در ناحیه تماس ایجاد درماتیت کند. اگرچه تحقیقات نشان می دهد که این فقط برای قسمت بسیار کمی از جمعیت اتفاق می افتد، اما احتیاط برای انجام این کار همیشه عالی است.

سوسک ها را از خانه خود دور نگه دارید: اقدامات احتیاطی

کارهای زیادی وجود دارد که می توانید برای جلوگیری از ورود حشرات و موجودات دیگر به خانه شما انجام دهید. حتما شما هم با این واقعیت رو به رو شده اید که پاییز زمانی است که این حشرات برای زمستان خانه پیدا می کنند. شخصاً می توانید برای تأمین امنیت خانه خود چند اقدام انجام دهید. برای بسیاری از این حشرات، آنها در قاب پنجره و درب در دسته ها یافت می شوند. از آنجا که این یک نقطه ورود بسیار مهم است، اطمینان حاصل کنید که صفحه های پنجره، درز های پنجره ها و درهای شل را جایگزین کنید چرا که این مکان خوبی برای شروع تخم گذاری و افزایش تعداد سوسک ها است.

در حالی که انجام این چند مرحله آسان است، اما بیرون رفتن از خانه و پی بردن به مناطقی که باید مراقب آنها باشید می تواند وقت گیر و مشکل باشد. تماس با یک مدیریت آفات و محیط زیست حرفه ای، به شما آرامش می بخشد زیرا آنها دقیقاً می دانند هنگام بازرسی از منزل شما به دنبال چه چیزی باشند و می دانند که کارآمدترین و موثرترین روش ها در آنجا وجود دارد.

خانه خود را سمپاشی سوسک کنید.

سمپاشی سوسک در خارج از خانه برای جلوگیری از هجوم سوسک در خانه مهم است. بعضی اوقات استفاده از کالاهای بدون نسخه کارآمد و کارآمد نیست بنابراین بهترین شرط شما این است که با یک شرکت کنترل آفات تماس بگیرید.

شرکت های کنترل آفات برای رسیدگی به حشره کش ها و مواد شیمیایی خاص دارای مجوز هستند. بهتر است در اواخر تابستان با یک متخصص تماس بگیرید تا سمپاشی سوسک خانه شکا انجام شود زیرا در آن زمان است که سوسک های خاصی برای زمستان پناه می گیرند. اگر خیلی زود سمپاشی سوسک کنید، مواد شیمیایی می توانند در صورت نیاز به بیشترین اثر، اثر خود را از دست بدهند، اما اگر خیلی دیر پاشی کنید، ممکن است از قبل حشرات را در خانه خود داشته باشید.

از بین بردن و سمپاشی سوسک ها

اگر متوجه شوید که تعداد جمعیت سوسک ها در خانه شما زیاد است، یکی از بهترین روش ها برای از بین بردن آنها جاروبرقی کردن علاوه بر سمپاشی سوسک آنها است! این روش به ویژه هنگامی موثر است که شما با حشراتی مانند سوسک بانوی آسیا روبرو هستید و می توانند سطوح را با اسیدی که در بدن خود دارند لکه دار کنند.

تمیز کردن خانه پس از سمپاشی سوسک

 

قیمت سمپاشی سوسک

شرکت ریزه کار با استفاده از متخصصین مهندسی کشاورزی سمپاشی منازل شما را به بهترین نحو انجام می دهد. استفاده از سموم ارگانیک و کم ضرر و انتخاب بهترین میزان استفاده از سموم مورد استفاده نشان دهنده میزان تجربه و کاربلدی سمپاشان ما می باشد. هستند شرکت های نوپا و بدون مجوزی که با استفاده از سموم بسیار خطرناک که در مواردی باعث آسیب دیدن اهالی منزل شده است اقدام به سمپاشی می کنند. ولی شرکت ریزه کار همه ی موارد را تضمین می کند. قیمت سمپاشی سوسک بستگی به متراژ محل مورد سمپاشی و نیز میزان نفوذ سوسک ها می باشد. ولی در عین حال شرکت ریزه کار سعی در ارائه قیمت منصفانه به مشتریان عزیز دارد.در کل باید توجه داشته باشید، سمپاشی باید طوری انجام شود که حشرات برگشت نداشته باشند. از این رو شرکت ریزه کار متعهد می شود در صورتی که تا یک ماه بعد از سمپاشی اگر حشرات بازگشتند به صورت رایگان دوباره سمپاشی منزل شما را تکرار کند.

تمیز کردن خانه

اگر می خواهید سوسک ها را پس از جارو برقی خارج کنید، می توانید یک دستمال بین کیسه جمع آوری گرد و غبار و شلنگ قرار دهید تا مانند یک دام عمل کند. برای مدیریت آفات و سمپاشی ساس و سوسک در هر محیطی و وجود هر گونه سوال در مورد مدیریت حشرات یا حیوانات شما می توانید با کارشناسان ریزه کار تماس بگیرید و از آنها درخواست کمک کنید. شرکت ریزه با بیش از ۳۰ سال تجربه، مدیریت آفات محیطی در برخورد با آفاتی که خانواده شما را آزار می دهد قابل اعتماد، کارآمد و بسیار آگاه است.

بهترین زمان سمپاشی سوسک

تابستان که به پایان می رسد سوسک ها نیز هجوم خواهند آورد، اطمینان حاصل کنید که یک فرد حرفه ای برای بررسی خانه خود، اسپری فضای بیرونی درخواست کرده اید و ما به شما آرامش خاطر می دهیم که می دانید خانه شما از همه خزندگان و حشرات زنده در امان خواهد بود. همین امروز با شرکت ریزه کار تماس بگیرید و مشکلات سوسک و سمپاشی سوسک خود را حل کنید.

 

مقابله با سوسک های آلمانی

 

آیا سوسک ها برای سلامتی انسان مضر هستند؟

سوسک ها به گروهی تعلق دارند که از راسته Coleoptera گرفته شده اند. معمولاً بالهای جلویی آنها سخت می شوند و موارد بال را تشکیل می دهند، بنابراین آنها کاملاً متفاوت از سایر حشرات دیگر است. سوسک ها معمولاً اسکلت بیرونی بسیار سختی دارند که شامل الیترا نیز می باشد. با این حال، برخی از سوسک ها مانند سوسک های سرخدار الیترای کوتاه تری دارند در حالی که سوسک های تاول زده معمولاً الیترای نرم تری دارند. بسیاری از سوسک ها به عنوان رنگ جذاب و درخشان شناخته شده اند، بنابراین آنها را به یک موضوع جذاب تبدیل می کند. حدود ۳۰۰ گونه مختلف سوسک وجود دارد که به عنوان مواد غذایی استفاده می شود. اما سوال اصلی در مورد سوسک ها این است که “آیا سوسک ها مضر هستند؟”

سوسک ها به عنوان حشرات مضر برای انسان دسته بندی نمی شوند و بیماری ها را گسترش نمی دهند. با این حال، باید توجه داشت که حتی ممکن است آنها بتوانند گاز بگیرند اما همیشه این کار را نمی کنند. همچنین، آنها بیماری ها را گسترش نمی دهند. علاوه بر این، آنها معمولاً در خارج از منزل حشرات می خورند. با این وجود، اگر تعداد زیادی از آن ها در خانه شما جمع شوند، آنها به راحتی می توانند به نگرانی صاحبان خانه تبدیل شوند. این یک واقعیت تأکید شده است که سوسک ها به طور کلی حشرات کاملاً بی ضرری هستند و این بدان معناست که برای انسان مضر نیستند.

اندازه سوسک ها چقدر است؟

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، سوسک ها به گروهی تعلق دارند که تعداد آنها بسیار زیاد است. بنابراین، این بدان معنی است که شما انتظار تغییرات از نظر وزن و اندازه را از بسیار کوچک تا بسیار بزرگ دارید. کوتاهترین بسته سوسک بال پر است که طول آن معمولاً کمتر از یک میلی متر است.

همچنین، کوچکترین گروه به عنوان سوسک مورچه ای حاشیه دار شناخته می شود که معمولاً تا ۰٫۲۵ میلی متر می رسد و فقط ۰٫۴ میلی گرم وزن دارد. بزرگترین گروه سوسک گلیات است که حدود ۱۰۰ گرم اندازه دارد. طولانی ترین قسمت Titanus Giganteus است که می تواند تا ۲۰ سانتی متر طول داشته باشد.

تأثیر سوسک ها بر اقتصاد چیست؟

لازم به ذکر است که فقط بخش کوچکی از کل جمعیت سوسک ها را می توان آفات نامید. دلیل این امر این است که اکثر آنها هیچ مشکلی واقعی ایجاد نمی کنند. با این حال، از آنجا که اکثر آنها فیتوفاگ هستند، ترتیب متعلق به سوسک ها شامل چندین آفات است که دارای اهمیت اقتصادی هستند. به عنوان مثال، سوسک های پوست و منافذ چوب شناخته شده اند که سالانه درختان زیادی را از بین می برند. این باعث می شود که کشاورزان میلیون ها دلار برای تهیه آفت کش ها و سمپاشی سوسک و برای آفات هزینه کنند.

شناخته شده است آفاتی مانند سوسک خاپرا دانه ذخیره شده را می خورند که منجر به خسارات اقتصادی کشاورزان می شود. حتی گفته می شود پولی که کشاورزان ژاپنی برای تله سوسک های ژاپنی خرج می کنند بیشتر از تولید ناخالص داخلی چندین کشور است.

آیا سوسک ها در تاریکی می درخشند؟

انواع خاصی از سوسک ها برای تولید نور شناخته شده اند. این نور در نتیجه یک واکنش شیمیایی است که شامل آنزیمی است که به آن لوسیفراز گفته می شود. کاری که کرم شب تاب انجام می دهد این است که سیگنال هایی را که در ترسیم همسران بالقوه کمک می کنند، چشمک بزند. در مورد کرم های براق، اندام تولید کننده نور به طرف قسمت های شکم و قفسه سینه پایین می رود.

همچنین شناخته شده است که کرمهای شکم اندامهای نوری بر روی سر خود دارند و به رنگ قرمز می افزایند. علاوه بر این، شناخته شده است که سوسک های کلیک گرمسیری در نتیجه دو اندام نور در قفسه سینه نور تولید می کنند.

سوسک ها از چه زمانی وجود داشته اند؟

طبق سوابق فسیلی، اولین موجود سوسک مانند ثبت شده به دوره پرمین که حدود ۲۷۰ میلیون سال پیش است برمی گردد. همچنین، سوسک های واقعی که از نزدیک ترین شباهت ها به سوسک امروزی هستند اولین بار در حدود ۲۳۰ میلیون سال پیش ظاهر شد. همچنین، جالب است بدانید که سوسک ها مدتها قبل از تقسیم ابرقاره به نام Pangea وجود داشته اند. سوسک ها به دلیل توانایی منحصر به فرد خود در انطباق با چندین تغییر زیست محیطی، توانسته اند این مدت را دوام بیاورند.

 

شرکت سمپاشی تضمینی ریزه کار تهران

 

آیا شپشک ها همان سوسک هستند؟

بله، شپشک هایی که دارای منقارهای کشیده هستند به سادگی نوع متفاوتی از سوسک هستند. خانواده فوق العاده Curculionoidea همچنین شامل سوسک های پوزه و برخی انواع دیگر شپشک است. اگر پوزه بلند شپشک را از نزدیک بررسی کنید، ممکن است بخواهید فرض کنید که آنها با مکیدن و سوراخ کردن تغذیه می کنند.

با این حال، این مورد نیست زیرا شپشک ها نیز به راسته Coleoptera تعلق دارند. همانطور که در مورد سایر سوسک ها وجود دارد، شناخته شده است که شپشک ها دارای قسمت های دهانی فک پایین هستند که برای جویدن طراحی شده اند. تنها تفاوت عمده این است که شپشک ها قسمت های کوچکی از دهان دارند که در بالای منقار بلند قرار دارند.

چند واقعیت جالب در مورد سوسک ها

نکته ای که باید در مورد سوسک ها بدانید این است که آنها اساساً در همه جا هستند که می توانید روی زمین تصور کنید. جدا از این واقعیت، ده ها واقعیت جالب دیگر در مورد سوسک ها وجود دارد که باید بدانید. در اینجا چند مورد از این حقایق آورده شده است:

۱- در همه ی مکان ها حضور دارند

توزیع سوسک ها به قدری گسترده است که می توانید آنها را از قطب شمال تا قطب جنوب پیدا کنید. همچنین جالب این واقعیت است که آنها در هر دو زیستگاه آبهای شیرین و خشکی، توندرا و بیابانها و همچنین علفزارها زندگی می کنند. تعجب نکنید اگر سوسک هایی را در دورافتاده ترین مکان های جهان لانه کرده اند.

۲- یک چهارم جمعیت حیوانات جهان را سوسک تشکیل می دهند

سوسک ها شهرت بی نظیری دارند که بزرگترین گروه موجودات زنده روی زمین هستند. حتی اگر بخواهیم گیاهان را در این معادله فاکتور بگیریم، باز هم باعث می شود که از هر پنج موجود زنده یکی سوسک باشد. بیش از ۳۵۰،۰۰۰ گونه سوسک روی زمین وجود دارد که تعداد بسیار زیادی از آنها هنوز کشف نشده اند.

اعتقاد بر این است که ممکن است حدود ۳ میلیون گونه مختلف سوسک در سراسر کره زمین پخش شده باشد.

۳- سوسک های بالغ از یک پوشش سخت استفاده می کنند.

ضد گلوله ممکن است اغراق آمیز باشد، اما سوسک ها از یک پوشش مقاوم و کیتینی ساخته شده اند که مانند یک زره عمل می کند. این پوشش بره حرکت آنها نیز کمک می کند. هنگامی که سوسک ها توسط هوا منتقل می شوند، با یک پوشش بالهای خود را در هوا رها م یکنند و باعث می شود که بتوانند پرواز کنند.

۴- سوسک های بزرگسال می توانند بجوند!

این ممکن است به نظر شما واقعی نباشد اما باید توجه داشته باشید که همه حشرات قادر به انجام این کار نیستند. به عنوان مثال، پروانه ها معمولاً از شهد مایع با استفاده از پروبوسیس استفاده می کنند. یک ویژگی منحصر به فرد در مورد سوسک های بزرگسال این است که آنها دارای دهان فک پایین هستند که فقط برای اهداف جویدن طراحی شده اند.

اکثر سوسک ها بیشتر از گیاهان تغذیه می کنند.

۵- سوسک ها صدا تولید می کنند.

بسیاری از حشرات به دلیل صداهایی که ایجاد می کنند شناخته شده اند. از جمله این حشرات می توان به جیرجیرک، سیکادا، کتیدید و ملخ اشاره کرد و همه آنها به خاطر نت های موسیقی که از دهان آنها خارج می شود، معروف هستند. سوسک ها نیز از این قابلیت مثتثنی نیستند و در این صداگذاری کنار گذاشته نمی شوند زیرا تعدادی از آنها نیز صدا می دهند. تنها تفاوت با حشرات دیگر این است که ممکن است صدایی که از آنها خارج می شود به زیبایی دیگر حشرات نباشد. به عنوان مثال، سوسک های ساعت مچی شناخته شده اند که سر خود را به طور مکرر به دیواره تونل های خود می رسانند که باعث ایجاد صدای بلند می شود.

 

چند واقعیت جالب در مورد سوسک ها

 

چه چیزی سوسک ها را جذب می کند؟

اگر از خود می پرسید که چه عواملی سوسک ها را به خانه شما جذب می کند، به دنبال این نباشید که آنها به همان نیازهای اساسی انسان – غذا، آب و سرپناه – احتیاج دارند. اگرچه این جستجوی موارد ضروری باعث می شود بسیاری از گونه ها مخرب باشند و یا آفات مزاحم محسوب شوند، اما گونه های دیگری از سوسک ها نیز وجود دارند که ماهیت آنها مفید است. اما صرف نظر از ماهیت آنها، سوسک ها از کجا می آیند و چه چیزی آنها را به منطقه شما جذب می کند؟ در زیر لیستی از رایج ترین چیزهایی وجود دارد که سوسک ها را به حیاط شما سوق می دهد یا از آنها در خانه استقبال می کند.

چراغهای خود را روشن بگذارید

بیشتر انواع سوسک ها به لامپ های استاندارد ‟سفید’ جذب می شوند. سوسک های خزنده یا پرواز کنند به راحتی به سمت نورهای داخلی و خارجی کشیده می شوند.

سطل های زباله را باز بگذارید

آنچه که بیشتر افراد نفرت انگیز می دانند، سوسک ها آن را جذاب می دانند. زباله ها – به ویژه میوه ها و سبزیجات فاسد – می توانند آهنربا برای انواع مختلف سوسک ها باشند. در حقیقت، موارد کمی وجود دارد که سوسک ها را بیشتر از زباله جذب می کند.

ترک محصولات غذایی بدون پوشش

سوسک ها تمایزی بین زباله های سطل آشغال و غذایی که ممکن است روی پیشخوان آشپزخانه شما داشته باشید تشخیص نمی دهند. اگر می خواهید از جمع شدن آنها در سرتاسر غذای شما جلوگیری شود، آن را پوشانده و بسته نگه دارید.

دعوت از جانب حشرات دیگر خانه شما

گاهی اوقات، آنچه سوسک ها را به خود جلب می کند شما را شگفت زده خواهد کرد. آنها انواع مختلف حشرات را می خورند. حشرات جسم نرم – مانند شته ها – نوعی غذای خوشمزه برای بسیاری از گونه های سوسک است.

انتخاب نامناسب محوطه سازی

گلهای شکوفا، درختان میوه و سایر انواع گیاهان جوانه، شهد شیرینی را فراهم می کند که برای بسیاری از انواع سوسک غیرقابل مقاومت است. این نوع گیاهان را در حیاط خود بکارید و انتظار دارید سوسک ها در آستان شما باشند.

نکته: هر جا رطوبت باشد، سوسک نیز وجود دارد.

در دوره های خشکسالی، مهاجرت سوسک ها به منابع آب داخل خانه شما معمول است. نشت سقف، مشکلات لوله کشی و… رطوبت بیش از حد مورد نیاز سوسک ها را برای زنده ماندن تأمین می کند. در مورد سوسک های تخریب کننده چوب، چوب با رطوبت بالا منبع غذایی لارو سوسک را فراهم می کند. با گذشت زمان، این لاروهای سوسک ساختار و سایر چوبهای خانه شما را می جوند، که می تواند منجر به تعمیرات گسترده و پرهزینه آسیب شود.

اگر هنوز هم برای تشخیص اینکه چه چیزی سوسک ها را به خانه شما جذب می کند، به کمک نیاز دارید، امروز با متخصصان مدیریت آفات تماس بگیرید و از آنها درخواست سمپاشی سوسک کنید.

نتیجه

سوسک ها قطعاً موجودات زیبایی هستند که در برابر چالش هایی که نسل های مختلف سر راهشان قرار داده اند مقاومت کرده اند. آیا آنها مضر هستند؟ ما معتقدیم که به اندازه کافی به این سوال پاسخ داده ایم و علاوه بر این، ما توانسته ایم اهمیت سوسک ها را برای زندگی بیشتر همانطور که می شناسیم، توضیح دهیم. به نظر نمی رسد به زودی سوسک ها ما را ترک خواهند کرد پس شما می توانید برای از بین بردن سوسک هایی که به خانه شما حمله کرده اند، سمپاشی سوسک انجام دهید و از شر آن ها خلاص شوید.

سمپاشی سوسک در تهران

استفاده از سموم برای دفع حشرات موذی، پدیده­ تازه­‌ای نیست. سالیان است که مردم برای رهایی از شر حشرات مزاحم به طور مرتب خانه و محل کار خود را سمپاشی می­‌کنند. نیاز گسترده‌ای که برای استفاده از سم در مناطق و ساختمان­‌های مختلف وجود دارد، سبب شده که روز به روز سموم با کیفیت‌تری به بازار عرضه شود. فاکتورهای متفاوتی وجود دارد که کیفیت و کارایی یک نوع سم را تعیین می‌کند. به طور کلی، یک سم خوب باید بتواند که به طور مؤثر و برای مدت طولانی، امکان زندگی و رشد حشرات موذی مورد نظر را از بین ببرد.

اما نکته مهم این است که این سم قرار است در محل زندگی انسان استفاده شود. پس اثرات استفاده از آن در سلامتی نیز باید مد نظر باشد. هدف ما در شرکت ریزه کار، ارائه با کیفیت‌ترین سمومی است که با استفاده از آن‌ها علاوه بر خلاص شدن از تمام حشرات مزاحم، کمترین پیامدهای نامطلوب متوجه سلامت شما شود.

 

شرکت سمپاشی ریزه کار

 

شما می توانید از طریق تلفن های تماس با کارشناسان ما ارتباط گرفته و پس از مشاوره از خدمات ما برای پاکسازی کامل استفاده کنید.

درباره ریزه کار

شرکت خدماتی و نظافتی ریزه کار در سال ۱۳۸۹ شروع به فعالیت کرده و از آن زمان مفتخر است در خدمت همشهریان عزیز تهرانی باشد. خدماتی از جمله نظافت منزل، نظافت راه پله پارکینگ و مشاعات منازل، آپارتمآن ها و برج های مسکونی، نظافت محل کار و اداره جات، اعزام نیروز نظافتی به صورت قراردادی و دائم، مهمانداری و پذیرایی از مجالس، سمپاشی سوسک و سوسک و دیگر حشرات موذی، سنگ سابی و کف سابی و … با نهایت کیفیت و بهترین قیمت در این شرکت انجام میگیرد.

تماس با ما

آدرس : تهران خیابان آزادی، انتهای خیابان جیحون

تماس از تمام مناطق تهران ۰۲۱۵۳۱۶۲

شماره مدیریت ۰۹۱۹۷۰۵۹۵۲۲