نظافت راه پله و پارکینگ هر ساختمان ، به علت مشاع بودن در میان تمام واحد های مسکونی و یا تجاری ، همانند نظافت منزل نیاز به نظافت مداوم و دوره ای دارد. و به همین علت مشاع بودن، نمی توان نظافت را پله و مشاعات را بین واحدها تقسیم کرد. در اکثر ساختمان­ها برای نظافت راه پله و مشاعات، از یک شرکت خدماتی نظافتی معتبر کمک گرفته می­شود، زیرا مشاعات ساختمان همچون راه پله، پارکینگ، آسانسور، لابی، پاگرد هر طبقه، حیاط و دیگر موارد در تصرف همه اعضای ساختمان است و لذا تمیزکاری آن به عهده همه واحدها می­باشد. از این رو نیروی نظافت­چی شرکت خدماتی نظافتی، به عنوان نماینده از سوی همه واحدها نظافت راه پله، پارکینگ و … را بر عهده می­گیرد.

نظافت راه پله تهران توسط شرکت نظافتی ریزه کار

نظافت مشاعات ساختمان همانند نظافت داخل منزل در ایجاد آرامش افراد تاثیر دارد. زیرا در هنگام ورود به ساختمان اولین چیزی که به چشم می آید، راه پله، آسانسور، حیاط و پارکینگ است. بنابراین نظافت هر یک از آنها علاوه بر زیبایی و مرتب به نظر رسیدن ساختمان، در روحیه و آرامش هر یک از اعضای آن ساختمان نیز تاثیر مثبت می گذارد.

مراحل نظافت راه پله و مشاعات ساختمان

نظافت راه پله و پارکینگ و دیگر مشاعات، بسته به اندازه و ترافیک ساختمان به صورت هفته­ ای یا دو هفته یک بار انجام می­شود. البته این دوره بسته به تصمیم همه واحدها می­تواند کمتر یا بیشتر از این باشد.

اگر به عنوان مدیر ساختمان انتخاب شده­اید و برای نظافت راه پله و مشاعات ساختمان به دنبال یک نیروی نظافت­چی حرفه ای و کاربلد هستید، به شما پیشنهاد می­کنیم با شرکت خدماتی نظافتی ریزه کار تماس بگیرید. این شرکت با سال­ها تجربه موفق در زمینه انواع خدمات نظافتی و به خصوص نظافت مشاعات ساختمان و راه پله؛ این اطمینان را به شما می­دهد که همه واحدها از کیفیت کار نیروی نظافت­چی رضایت داشته باشند.

نیروهای نظافتی زحمتکش ریزه کار، برای تمیز کردن مشاعات در ساختمان­های مسکونی، تجاری، اداری و … شیوه خاصی دارند، که علاوه بر سرعت، به کیفیت کار آنها منجر می­شود. مراحل نظافت راه پله و مشاعات ساختمان توسط نیروهای ریزه کار به شرح زیر می­باشد:

نظافت راه پله

نظافت­چی در یک ساختمان، اولین جایی را که نظافت می­کند، راه پله است. آنها برای نظافت راه پله ابتدا از بالا به سمت پایین پله­ها را جارو می­کنند. بعد از این که گرد و خاک و غبار نشسته بر روی پله ­ها برطرف شد، با در نظر گرفتن جنس پله­ ها نوع مواد شوینده را انتخاب کرده و به کمک طی و ترکیب مواد شوینده و آب هر نوع لکه­ ای را از بین می­برند و در نهایت با یک پارچه یا طی تمیز، رطوبت پله­ ها را خشک می­کنند. در صورتی که در اطراف پله­ ها، نرده وجود داشته باشد برای تمیز کردن نرده ها آنها از دستمال نمدار استفاده می­شود. همچنین برای تمیزکردن لکه­ های روی کلید و پریزهای راه پله از پنبه آغشته به الکل استفاده کرده تا کاملا سفید و تمیز شوند. لازم است بدانید که شرکت نظافتی ریزه کار، تمیز کردن گلدان­ها و جا کفشی کنار راه پله­ ها را نیز از وظایف نظافت­چی می­داند.

نظافت شیشه ­های راه پله

تمیز کردن شیشه­ های راه پله هم جزء نظافت مشاعات ساختمان محسوب می­شود. از این رو نیروهای نظافتی ریزه کار با استفاده از دستمال، روزنامه و شیشه پاک­ کن همه شیشه­ هایی را که در دسترس هستند، برق می ­اندازند.

نظافت آسانسور ساختمان

همانطور که در ابتدای مطلب اشاره کردیم، آسانسور هم یکی از مشاعات ساختمان است که نیروی اعزام شده شرکت خدماتی نظافتی، موظف به تمیز کردن آن است. نظافت­چی با استفاده از یک دستمال نمدار شروع به تمیز کردن دستگیره­ها و بدنه و درب آسانسور کرده و بعد با روزنامه و شیشه پاک کن، لکه های روی سطح  آیینه داخل آسانسور را برطرف می­کند.

نظافت پارکینگ و لابی ساختمان

بعد از نظافت آسانسور نوبت به تمیز کردن پارکینگ و لابی ساختمان می­رسد. همانطور که می­دانید در پارکینگ به خاطر رفت و آمد وسایل نقلیه، ممکن است اثری از روغن ماشین و لکه­ های تیره که به جای مانده از لاستیک است، دیده شود. به همین دلیل نیروی نظافت­چی باید برای نظافت پارکینگ، وقت بیشتری بگذارد تا حسابی سنگ­های کف آن تمیز و براق شوند. در واقع بعد از پاک کردن لکه ­های کف، دیواره­ ها و درب پارکینک، باید کف پارکینگ با شلنگ آب به طور کامل شسته شود. البته گاهی اوقات استفاده از خدمات سنگسابی و کفسابی برای سفید کردن کف پارکینک و از بین بردن لایه­های جرم ضروری است.

نظافت حیاط

آخرین مرحله نظافت راه پله و مشاعات ساختمان، نظافات حیاط است. برای نظافت این بخش، ابتدا نیروی خدمات شرکت نظافتی کف آن را جارو می­کند و زباله ­ها را به سطل زباله انتقال داده و سپس با شلنگ آب می­شوید.

نیروی حرفه­ ای نظافت­چی برای تمیز کردن درب حیاط، آیفون و دوربین­ها از یک دستمال مرطوب استفاده می­کند و هیچ گاه شلنگ آب را به طور مستقیم بر روی آن نمی­گیرد.

لازم است بگوییم که علاوه بر شست و شوی پارکینگ و حیاط، شستن جلوی درب پارکینگ و حیاط نیز به عهده نیروی نظافت­چی است که با استفاده از آب و شلنگ با دقت شسته می­شود.

نیروی نظافتی اعزام شده از سوی شرکت بعد از اتمام کار نظافت مشاعات ساختمان موظف است، وسایل نظافتی (جارو، سطل، روزنامه، پارچه، طی، شلنگ) و مواد شوینده­ای را که از مدیر ساختمان دریافت کرده است، تمیز کند و به او تحویل دهد.

نکاتی که تمیز کردن راه پله­ ها را آسان می­کند

همانطور که می­دانید در هر ساختمانی، یکی از مناطقی که بیشترین رفت و آمد در آنجا اتفاق می­افتد؛ راه پله است. همین موضوع سبب می­شود که به سرعت کثیف شوند و نیاز به تمیز کردن مداوم داشته باشند. از طرفی نظافت راه پله­ها به خاطر آن شکل ظاهری که دارند، کمی مشکل است. رعایت نکات زیر فرآیند نظافت راه پله را راحت­تر می­کنند:

راه پله­ های چوبی به طور طبیعی با دوام و زیبا هستند، اما نسبت به پله­ های فلزی نیاز به مراقبت یشتری دارند. برای نظافت راه پله چوبی، ابتدا توصیه می­کنیم که خیلی آرام با یک جارو یا برس دستی طوری که روی پله­ها خراش ایجاد نشود، گرد و خاک و غبار را از روی آنها بر طرف کنید. برای شستشوی راه پله چوبی بهترین مایع، ترکیب آب و سرکه است، زیرا هیچ گونه آسیبی به چوب وارد نمی­کند. پس با یک اسفنج نرم سطح آنها را پاک کنید و فوراً بعد از اتمام نظافت راه پله، برای خشک کردن آن از یک حوله یا پارچه نرم استفاده کنید، تا رطوبت جذب چوب و آسیب به آن نشود.

برای نظافت راه پله ­های بتنی، می­توانید از جارو برقی بدون هیچ گونه نگرانی از خراش شدن آن، استفاده کنید. پس از اتمام جارو کشیدن، با استفاده از یک قلموی سفت و محکم و ترکیب آب و چند قطره محلول پاک کننده هر گونه لکه و کثیفی را از روی سطح پله­ها برطرف کرده و در نهایت با یک حوله که با آب گرم خیس شده است، آنها را پاک کنید.

نظافت راه پله­ های سنگی تقریباً شبیه راه پله چوبی است. به احتمال زیاد نمی­خواهید سطح صاف و براق، پله ­های سنگی را از بین ببرید. پس برای تمیز کردن آنها از یک برس و پارچه نرم استفاده کنید.

خدمات نظافت راه پله در تهران

شرکت خدماتی و نظافتی ریزه کار، در تمامی مناطق تهران اقدام به ارسال نظافتچی جهت انجام خدمات نظافت راه پله و پارکینگ و مشاعات ساختمان می نماید.

نظافت راه پله شرق تهران

شرکت ریزه کار در تمامی محله های شرق تهران از جمله مناطقی همچون هروی، ساقدوش، پاسداران ، امام حسین ، لویزان و … اقدام به اعزام نظافتچی جهت انجام خدمات نظافت راه پله و پارکینگ می نماید. جهت دریافت نظافتچی با ریزه کار تماس بگیرید.

نظافت راه پله غرب تهران

در تمامی مناطق غرب تهران شرکت ریزه کار نیروی نظافتی جهت نظافت راه پله و مشاعات اعزام می نماید. بدین ترتیب که به محض سفارش گیری از مشتریان عزیز نزدیکترین نیروی نظافتی اعزام میشود.

 

چرا نظافت راه پله و مشاعات ساختمان را به ریزه کار بسپاریم

با توجه به این که مشاعات ساختمان به یک واحد خاص تعلق ندارد، بهتر است نظافت آن توسط شرکت­های خدماتی انجام شود. چرا که اگر هر واحد بخواهد به طور جداگانه نظافت راه پله را انجام دهد، این احتمال وجود دارد که در حین تمیز کردن آب کثیف و گرد و خاک به راه پله دیگر واحدها سرایت کند.

دلیل دیگری که اهمیت نظافت راه پله و مشاعات ساختمان را توسط شرکت خدمات نظافت ریزه کار نشان می­دهد، این است که به نیروهای خدماتی آموزش­های لازم داده شده است. چرا که تمیزکاری این موارد توسط یک فرد بی­تجربه کار چندان راحتی نیست.

چنان­چه از نیروی نظافت­چی اعزام شده از سوی شرکت ریزه کار، رضایت داشتید، این امکان وجود دارد که برای همکاری بلند مدت، کوتاه مدت و حتی دوره­ای با شما قرارداد تنظیم شود. عقد قرار داد از آن جهت اهمیت دارد که در مواقع شلوغی مانند اعیاد، مراسم­ها و جشن­ها، نظافت راه پله و مشاعات ساختمان شما در اولویت قرار دارد.

نظافت راه پله تهران

همیشه آرامش و رضایت مشتریان برای ریزه کار اولویت داشته است، از این رو تمام نیروهای خود را از بین بهترین افراد گزینش کرده است. تمام نیروهای ریزه کار مسئولیت پذیر، خوش برخورد، مودب، وقت شناس و کاربلد هستند، پس هیچ گونه نگرانی از لحاظ کیفیت کار آنها نداشته باشید و با خیالی راحت کلیه کارهای خدماات نظافتی خود را به ما بسپارید.

از این رو در بهترین حالت باید نظافت راه پله های ساختمان، پارکینگ و مشاعات را به شرکت های خدماتی سپرد.

بستن قرارداد برای نظافت دوره ای یکی از بهترین حالت ها می باشد. زیرا دیگر درگیر تماس با شرکت های خدماتی به صورت هفته ای دوبار یا بیشتر نیستید.

مزیت های بستن قرارداد برای انجام نظافت راه پله های ساختمان ها

از دیگر مزایای قرادادهای دوره ای، کوتاه مدت و یا بلند مدت برای انجام نظافت راه پله های ساختمان. اینست که در زمان شلوغی درخواست های خدمات ، مانند اعیاد، جشن ها و مراسم های عمومی، شرکت های خدماتی معمولا نیرویی برای ارسال های خارج از قراردادها ندارند.

یعنی شما دیگر نگران نظافت در زمان های اتفاقا خیلی واجب نیستید.

زیرا شرکت های خدماتی ریزه کار به مشتریان قراردادی خود وفادار است و ابتدا نیروهای مرتبط با قراردادهای بسته شده را ارسال می نماید.

نظافت راه پله شامل چه مواردی است؟

در واقع وقتی صحبت از نظافت راه پله به میان می آید منظور فقط خود راه پله نیست،

بلکه نظافت کف راه پله ها، نظافت نرده ها، نظافت دیوارهای موجود در قسمت راه پله، نظافت کلید و پریز های برق، نظافت سیستم روشنایی راه پله و … نیز جزء ای موارد می باشد. و از دیگر موارد:

  • نظافت پارکینگ
  • نظافت راه پله با دستگاه
  • نظافت پشت بام
  • نظافت دیوار راه پله

چرا نظافت راه پله را خودمان انجام ندهیم :

همانطور که در بالا هم ذکر گردید شما نمی توانید تنها راه پله های خود را نظافت کنید، زیر با تمیز کردن راه پله ی مجاور واحد خود، آب غیر تمیز، و نیز آشغال های موجود به قسمت های دیگر سرایت کرده و باعث کثیفی راه پله در واحد های دیگر می شود. که این مورد می تواند موجبات نارضایتی و یا حتی شکایت همسایگان شما را فراهم آورد.

به همین علت بهترین کار استفاده از نیرو های متخصص و ماهر ریزه کار می باشد. ما بهترین قیمت به همراه بیشترین کیفیت را در اختیار شما قرار می دهیم.

سفارش نطافت راه پله

 

خلاصه اطلاعات
تاریخ رتبه دهی
اطلاعات مورد بررسی
نظافت راه پله، پارکینگ و مشاعات
رتبه مطلب
41star1star1star1stargray
021-53162