سنگسابی و کفسابی نوعی از خدمات ساختمان می باشد که برای هر چه زیباتر شدن کف خانه های سنگی، فروشگاه ها و سازمانها به کار می رود. که با استفاده از آن می توان برای هرچه درخشان تر شدن و صاف و صیقل شدن سطوح استفاده کرد.

سنگسابی را می توان به صورت مختصر، به روش های استفاده از برخی ابزار آلات تعریف کرد. که از آن برای از بین بردن آسیب دیدگی ها یا خراش های صطح سنگ استفاده می شود.  که از آن جمله می توان به بر داشتن پستی و بلندی های سنگ و همچنین رفع ناخنک سنگ ها و برطرف کردن جرم و چربی های گچ رنگ از روی سنگ اشاره کرد.

کفسابی

خدمات کفسابی و سنگسابی

اگر سطوح کف سنگی شما دچار آسیب یا خراش شده است بهتر است از خدمات ریزه کار استفاده کنید. خدمات کفسابی ما باعث هر چه زیبا تر شدن خانه شما می شود. و نیز باعث می شود سطوح سنگی شما به صورت شیشه ای، براق و درخشان شود.

با خدمات سنگ سابی به سادگی شما دارای سنگ ها نو خواید شد. به عبارت دیگر خدمات سنگ سابی می تواند سطوح سنگی شما را مانند روزهای اول ، صیغل و درخشان کند. و نیز همین امر باعث می شود که شما زیر بار هزینه های سنگین تعویض سنگ نشوید. تنها کاری که شما نیاز دارید اینست که خدمات سنگسابی خود را به یک شرکت معتبر واگذار کنید. شرکت هایی که دارای تخصص و تجربه فراوان می باشند. به این علت که خدمات سنگسابی بسیار امری پیشرفته می باشد و با استفاده از دستگاه های مربوطه انجام می شود .

و در ضمن انجام خدمات کفسابی و سنگسابی نیاز به پرسنل مجرب برای این کار دارد تا بتواند به صورت کامل خواسته های مشتریان  را برآورده سازد.

تعرفه سنگسابی

بسته به نوع سنگ مورد استفاده، موارد دیگری نیز در مورد قیمت گذاری خدمات سنگسابی و کفسابی مورد اهمیت می باشد. از مواردی که در تعیین قیمت سنگسابی موثر هستند می توان به گزینه ای زیر اشاره کرد:

  • اولین مورد متراژ پروژه می باشد. به اینصورت که هرچه متراژ پروژه بیشتر باشد هزینه تمام شده خدمات نیز به همان نسبت زیاد خواد شد. از طرفی دیگر هر چه متراژ بیشتر باشد، قیمت هر متر مربع کمتر خواشد شد.
  • نیاز های اجرایی پروژه : برای انجام خدمات سنگسابی و کفسابی نیاز به دسترسی به آب و برق می باشد. در بعضی از ساختمان های نوساز دسترسی به آب و برق موجود نمی باشد که این امر در قیمت گذاری خدمات تاثیر گذار است.
  • کیفیت درخواستی : معمولا کارفرما خود تعیین کننده کیفیت انجام خدمات می باشد. به این علت که انتخاب کیفیت نسبت مستقیم با هزینه سنگسابی دارد.
  • میزان آسیب دیده شدن سطوح : مسلما هر چقدر سطح سنگی شما دچار خسارات بیشتری شده باشد، هزینه انجام خدمات به علت بالا رفتن زمان و انرژی مورد نیاز برای انجام خدمات، بیشتر می شود. یه عبارت دیگر سطوح سنگی کهنه و با آسیب دیدگی فراوان دارای دستمزد بیشتری می باشد.

 

سنگسابی ایتالیایی

مزایای سنگسابی

از خدمات سنگسابی برای هر چه زیباتر شدن و صیقلی تر شدن سطوح سنگی استفاده می شود. پس از انجام خدمات کفسابی، کف سنگی شما به حالت شیشه ای تبدیل شده و درخشان تر و براق تر دیده می شود. که این امر باعث زیبایی دو چندان آن می شود. در واقع خدماتی سنگسابی برای زیباتر شدن محیط اطراف کاربرد دارد.

خدمات سنگ سابی باعث افزایش طول عمر سنگ های شما می شود. زیرا سنگسابی باعث رفع مواردی همچون خوردگی سطح سنگ و نیز از بین بردن فاصله میان درز سنگ ها میشود(تا حدودی).

سنگسابی ایتالیایی

ایتالیا کشوری صاحب تمدن در زمینه سنگسابی می باشد. این کشور به عبارتی از بنیان گذاران این حرفه می باشد که از گذشته های دور به دنبال کیفیت هر چه بیشتر در زمینه این خدمات بوده است. در حال حاظر با دارا بودن بهترین دستگاه های کفسابی و سنگسابی ساخت ایتالیا، توانسته است حرف اول را در بازار بزند. ما نیز با تجهیز نیروهایمان به این دستگاه همان کیفیت نوین ایتالیایی را به شما هدیه می دهیم.

کفسابی تهران

کیفیت سنگسابی و عوامل موثر بر آن

  1. از مهمترین موارد می توان به میزان تجربه تیم سنگسابی اشاره کرد. پرسنل متخصص کفسابی و سنگ سابی با استفاده از ترفندهایی که در مورد افزایش کیفیت به کار می برند، باعث افزایش هر چه بیشتر کیفیت می شوند.
  2. دستگاه هایی که استفاده می شود : تیم سنگسابی ریزه کار با استفاده از دستگاه های مدرن و به روز، با دارا بودن حسگر و ترازگر ها، از آسیب دیدن سطوح سنگی جلوگیری به عمل آورده و باعث کیفیت و ماندگاری بیشتری کار می شود.

به طور خلاصه ، کفسابی عبارت می شود از لایه برداری سطوح با استفاده از دستگاه های مدرن که بیشتر به صورت فرچه های دورانی می باشد. کفساب های مجرب با استفاده از تجربه و دانش کسب کرده خود، دستگاه سایش سنگ را به تمام نقاط سطوح می رسانند حتی راه پله ها و راهروها،  که این امر باعث صیقل شدن کف می شود که خود این امر در طول عمر سنگ و یکدستی آن تاثیر بسزایی دارد.

یکی دیگر از کاربردهای کفسابی می توان به همسطح سازی موزاییک ها و سرامیک هایی اشاره کردن که تازه نصب شده اند. توجه داشته باشید که می توان با استفاده از مواد اسیدی مثل جوهر نمک نیز، سطوح را کفسابی کنید. ولی متد های شیمیایی باعث می شود بافت سنگ از بین بروند و طول عمر کمتری داشته باشد.

نماشویی

نماشویی ساختمان

 

نماشویی همانطور که از نام آن پیداست به عملیات شست و شویی نمای ساختمان ها یا برج های مسکونی و تجاری گفته می شود. نمای ساختمان ها با گذشت زمان و نیز آلودگی هوای شهرها بعد از چند سال دچار کثیفی و تیرگی می شود.

لطفا شستشوی نمای ساختمان خود را به افراد غیر مجرب و غریبه واگذار نکنید. از آنجا که مواد بکار رفته برای شستشوی نمای ساختمان ها از جنس درجه یکی می باشد. شرکت ها و موسساتی که دارای کد ثبت می باشند(مثل ریزه کار) بیشترین تقلا را در این زمینه می کنند.

نماشویی با استفاده از دستگاه های شستشوی حرفه ای انجام می شود. دستگاه های نماشویی به چند دسته تقسیم می شوند ولی تقریبا اکثر شرکت ها از دستگاه های ساب شستشو استفاده می کنند. این دستگاه ها دارای سه لقمه می باشند که این لقمه ها مسئولیت تمیز کردن نما را بر عهده دارند.

نمای ساختمان از مهمترین موارد در زمینه نشان دادن شخصیت اعضای آن ساختمان می باشد. وقتی نمای یک ساختمان کثیف و چرکین باشد، حتی دعوت مهمانها هم به تعویق می افتد.

نماشویی

برای شتستوی نما کارگران می توانند از یک قلاب و بند استفاده کرد. ولی این مورد مربوط به گذشته می باشد و در حال حاضر کارگران شستشوی نما ، با استفاده از کلایمر و یا تجهیزات پیشرفته به همراه یک اپراتور کنترل کننده انجام می گیرد. البته این مورد آخر مربوط به ساختمان های بلند می شود. در نماشویی می توان از مواد نانو برای تمیز کردن نما استفاده کرد و یا نیز از تجهیزات شوینده یا واشر فشار استفاده کرد.

نکته آخر

شستشوی نما و یا نما شویی از موارد بسیار مهم باشد و ما به شما توصیه می کنیم که حتما از شرکت های معتبر در این زمینه استفاده کنید. علاوه بر اینکه نمی توان به کار شرکت ها و افراد سودجو اعتماد کرد، به علت اینکه کارگران این شرکت ها دارای تجربه کافی نمی باشند حتی ممکن است با صدمه زدن به خود، موجبات سلب آرامش شما را فراهم آورند.